WhatsApp Grup Kişilerin Telefon Numaraları Toplu İndirme Kopyalama

Bazen WhatsApp gruplardaki tüm kişilerin telefon numaralarını başka bir yere kaydetmek çok faydalı olabilir.

Mesela telefonunuz çalınabilir yada hacklenebilir.

Böyle durumlarda elinizde gruptaki herkesin numarası varsa, hepsine toplu mesaj atıp durumu anlatabilirsiniz.

Google Chrome Eklentisi İle WhatsApp Web Grup Telefonları Nasıl Kopyalanır?

  1. Bilgisayarda Chrome eklenti mağazasına giderek şu eklentiyi yükleyin: WA – Download Group Phone Numbers Chrome Extension.
  2. Chrome tarayıcısını açın ve WhatsApp Web sayfasına giderek telefonun kamerasıyla QR kodunu okutup hesabınıza giriş yapın.
  3. Bütün telefon numaralarını indirmek istediğiniz WhatsApp grubuna tıklayın. Açılan pencerede sağ üstteki üç nokta simgesine tıklayın ve açılan menüden “Download info” (bilgileri indir) yazan seçeneğe tıklayın. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.
  4. Böylece tüm telefon numaraları bir Excel dosyası içinde indirilecek.
  5. Eğer “Download info” seçeneği görünmüyorsa, sayfayı kapatıp yeniden açın ve üstteki adımları en baştan tekrar deneyin.

WhatApp Grup numaraları “incele” seçeneği ile toplu kopyalama

  1. Bilgisayarda WhatsApp Web sayfasını açıp hesabınıza giriş yapın.
  2. Numaralarını kopyalamak istediğiniz Gruba tıklayın.
  3. Grup isminin hemen altında bu gruptaki kişilerin telefon numaraları yan yana listeleniyor. Bu numaraların üzerine sağ tıklayın ve açılan menüden en alttaki “İncele” yazan seçeneğe tıklayın. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.
  4. Tarayıcı penceresinin sağında yada altında açılan yeni pencere göreceksiniz. Bu pencerede gruptaki telefon numaraları aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi alt alta listeleniyor. Bu numaraların birinin üzerine gelerek sağ tıklayın ve açılan menüden Copy > Copy element seçeneğine tıklayın. Alttaki resimde gösterilmiştir.
  5. Böylece gruptaki tüm telefon numaralarını topluca kopyalamış olacak. Daha sonra kopyaladığınız bu telefon numaralarını Excel, Word yada Not Defteri dosyasına kaydedebilirsiniz.

Yayımlandı

kategorisi