Search
Generic filters

Whatsapp’ta silinen fotoğrafları geri getirme programı 2023

Whatsappta Silinen Fotograflari Geri Getirme Programi 1

WhatsApp hesabınızda kaybettiğiniz yani herhangi bir nedenden dolayı silinen resimlerinizi bilgisayar geri getirmek için en iyi yol, Wondershare Recoverit Data Recovery adlı programı kullanmaktır.

Bu kurtarma aracı kullanım kolaylığı ve yüksek verimliliği nedeniyle en etkili veri kurtarma programlarından biridir.

Tüm depolama cihazlarını algılamak için tasarlanmış olan Recoverit, PC’nizdeki eksik WhatsApp fotoğraflarını kolayca tarar ve onları birkaç dakika içinde geri kazanmanıza olanak tanır.

Aşağıdaki özellikleri onu en uygun veri kurtarma aracı yapmaktadır:

WhatsApp fotoğraflarınızı PC’den Recoverit kullanarak geri kazanmak için, aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Programı bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın (ücretsiz) ve yükleyin. Recoverit’i çalıştırın ve kayıp verilerin bulunduğu sürücüyü seçin. Taramaya başlamak için “Start” düğmesine tıklayın.

Recoverit Interface


Adım 2: Recoverit hemen tarama işlemine başlar. Lütfen unutmayın ki tarama dosya boyutuna göre birkaç dakika sürebilir. Eğer aradığınız dosyaları görürseniz taramayı durdurmak için “Pause” veya “Stop” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Operations During Scanning


Adım 3: Tarama tamamlandığında, dosyayı önizlemek için üzerine tıklayın ve geri kazanmak için “Recover” düğmesine tıklayın.

Preview Recovered Photos

Recoverit 100MB’a kadar veri geri kazanmanıza olanak tanır. Programı bilgisayarınıza indirin ve WhatsApp’tan silinen fotoğraflarınızı geri yükleyin.

Android Telefonda WhatsApp’ta Sillinen Fotoğraf Kurtarma İşlemi

Eğer eksik olan fotoğraflar Android cihazınızda ise, onları geri kazanmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem var. Bunlar şunları içerir;

Yöntem 1: Google Drive’dan Silinen WhatsApp Fotoğraflarını Geri Yükleyin

Eğer WhatsApp sohbetlerinizin ve görüntülerinin Google Drive’da bir yedeklemesi varsa, yedeklemeyi geri yükleyerek cihazda fotoğrafları geri getirebilirsiniz. Bunu yapmak için şu basit adımları izleyin;

 • Adım 1: Android cihazınızda WhatsApp uygulamasını kaldırın. Daha sonra uygulamayı yeniden yükleyin.
 • Adım 2: WhatsApp’ı kurmak ve telefon numaranızı doğrulamak için talimatları izleyin.
 • Adım 3: WhatsApp Google yedeklemesini algılamalıdır. Google Drive’dan sohbetleri ve medyayı geri yüklemek için “Restore” seçin.
 • Adım 4: Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, “Next” seçin ve geri kazanılan sohbetler görüntülenecektir. WhatsApp medya dosyalarını geri yüklemeye başlayacaktır.

Yöntem 2: Yerel Yedekten Silinen WhatsApp Fotoğraflarını Geri Yükleyin

Eğer WhatsApp sohbetlerinizin ve görüntülerinin yerel bir yedeklemesi varsa, bir bilgisayar kullanmanız gerekecektir. Silinen fotoğrafları geri yüklemek için şu adımları izleyin;

 • Adım 1: Kullanmak istediğiniz dosya yönetici uygulamasını indirmekle başlayın. Play Store’da birçok seçenek var.
 • Adım 2: Dosya yöneticisini açın ve “sd card/WhatsApp/Databases” adlı klasörü bulun. Eğer cihazda SD kartınız yoksa veya dosya SD kartınızda değilse, “main storage” veya “internal storage” yerine “sd card” görebilirsiniz.
 • Adım 3: “msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12” adlı dosyayı bulun ve “msgstore.db.crypt12” olarak yeniden adlandırın. “Crypt” sonrasındaki sayıyı 12 olmasına rağmen değiştirmeyin.
 • Adım 4: Şimdi WhatsApp uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin.
 • Adım 5: Telefon numaranızı doğruduktan sonra, yedeklemeyi geri yüklemek ve WhatsApp fotoğraflarını geri getirmek için “Restore” seçin.

Yöntem 3: Android Veri Kurtarma Aracı Kullanın

Kaybolan (silinen) WhatsApp fotoğraflarınız için bir yedeklemeniz yoksa, onları geri kazanmanın tek yolu bir veri kurtarma aracı kullanmaktır. En iyilerinden biri Wondershare dr.fone-Data Recovery (Android) dir.

Bu araç, Android cihazınızdan herhangi bir veriyi kolayca geri kazanmanıza olanak tanır, yedeklemeniz olmasına bakmaksızın WhatsApp gibi uygulama verileri dahil.

Aşağıda programın en önemli özelliklerinden bazıları bulunmaktadır:

Veri kurtarma konusunda çok yüksek bir başarı oranına sahiptir

Fotoğraflar, kişiler, videolar, mesajlar, arama kayıtları ve WhatsApp sohbetleri gibi uygulama verilerini de dahil olmak üzere neredeyse tüm veri türlerini geri kazanabilir

Kırık Samsung cihazlardan veri kurtarmaya da olanak tanır 6000’den fazla Android cihazı ve Android OS’nin tüm sürümlerini destekler

dr.fone-Recover (Android) aracını kullanarak Android cihazınızdaki silinmiş WhatsApp verilerini geri kazanmak için aşağıdaki adımları izleyin;

 • Adım 1: Bilgisayarınıza dr.fone Toolkit’i buraya tıklayarak yükleyin (ücretsiz) ve açın. Ana pencerede, birkaç farklı araç göreceksiniz. “Veri Kurtarma” seçeneğine tıklayarak başlayın.Whatsapp Photo Recovery 1
 • Adım 2: Android cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Programın cihazı algılamasını sağlamak için cihazda USB hata ayıklama seçeneğini etkinleştirin.
 • Adım 3: Sonraki pencerede “WhatsApp Mesajları ve Ekleri” seçin ve “Next”e tıklayın.Whatsapp Photo Recovery 2

Adım 4: Silinmiş dosyaları taramak için “Silinmiş Dosyaları Tarama” seçeneğini işaretleyin. Taramayı sadece silinmiş WhatsApp fotoğrafları için başlatmak için “Next”e tıklayın.Whatsapp Photo Recovery 3

Adım 5: Tarama tamamlandığında, sonraki pencerede listelenen dosyaları önizleyin ve geri kazanmak istediğiniz veriyi seçin. Fotoğrafları geri kazanmak için “Cihaza Geri Yükle” veya “Bilgisayara Geri Yükle” seçeneğini tıklayın.Whatsapp Photo Recovery 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir