Windows 11 TPM 2 Hatası Kesin Çözüm

Bilgisayarınızın donanım bileşenlerinde TPM 2 desteği yoksa, Windows 11 yükleyemezsiniz çünkü hata verir. Peki Windows 11 yüklemek için TPM 2 hatasını geçmenin yani bu kontrolü atlamanın bir yolu yok mu?

Evet, şükür ki bunun çok kolay bir yolu mevcut ve birazdan anlatacağım. Fakat şunu belirtmem gerekiyor ki, TPM 2 olmayan bir bilgisayara Windows 11 yüklerseniz ufak tefek bazı problemler çıkabilir. Ama bu TPM 2.0 desteğinin daha çok veri güvenliği ile alakalı olduğunu biliyorum.

Neyse birçok kişi bu şekilde sorunu çözerek Windows 11 yüklüyor. Eğer siz de istiyorsanız şu adımları takip ediniz.

Önce GitHub sitesi üzerinden indirdiğim disable-tpm-check.cmd adlı bir kod dosyasını BURAYA tıklayarak bilgisayara indirin.

İndirdiğiniz ZIP arşiv dosyasının içindeki cmd uzantılı tek dosyayı masaüstüne çıkartın.

Ardından masaüstüne çıkarttığınız bu kod dosyasına çift tıklayarak çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki ufak pencere gelip onay isterse onay verin.

Hepsi bu kadar. Bu kod sayesinde artık TPM 2.0 kontrolünden kurtuldunuz. Şimdi internetten indirdiğiniz Windows 11 ISO dosyasını yükleyebilir veya Windows Insider’a kaydolduysanız Windows güncelleştirmelerini açarak otomatik bir şekilde Windows 11’e geçiş yapabilirsiniz. Üstelik bu şekilde hiçbir dosyanız, programınız, masaüstü düzeniniz, ayarlarını değişmeden aynen kalıyor.

Alternatif bir yöntem olarak şu programı indirerek de Windows 11’i sorunsuz yükleyebilirsiniz: MediaCreationTool Github page


Yayımlandı