Yazılım Münehdisliği Maaşları Ne Kadar? 2023

Yazılım Münehdisliği Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Yazılım Mühendisliği, yazılım alanındaki bilimsel konuların incelendiği bir bilim dalıdır.

Yazılım mühendisliği okuyan ne iş yapar?

Yazılım Mühendisleri olarak bilinen kişiler, kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda yazılımın gereksinimlerini, tasarımını ve yapısını inceler, ya da yazılımı programlama dilleri kullanarak yapar.

Bu bilim dalının üyesi olarak, yazılım mühendisleri çoğunlukla son kullanıcı odaklı çalışmalar gerçekleştirir.

Birçok yazılım mühendisi, son kullanıcıları dikkate alarak, yeni yazılımlar ve dizaynlar oluşturur veya mevcut yazılımları, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirir.

Bugün bilgisayarlarımız, akıllı cihazlarımız, televizyonlarımız hatta otomobillerimizin bile kullandığı programlar yazılım biliminin ve yazılım mühendislerinin çalışmaları sonucu meydana geliyor.
Yazılım mühendisleri sayesinde teknoloji, yetkin ve uzmanların yanı sıra son kullanıcıya da ulaştırılmış ve kullanımı kolay hale getirilmiştir.
Yazılım Mühendisi kimler olabilir?

Yazılım Mühendisi olmak isteyen kişilerin fen ve matematik alanlarında iyi olmaları, tasarım becerilerine sahip olmaları, bilgilerini etkili bir şekilde aktarmak için iletişim yeteneğine sahip olmaları ve sürekli kendilerini geliştirebilme yeteneğine sahip olmaları gerekmektedir.

Yazılım mühendisliği iş imkanı var mı?

Bu bölümü tamamladıktan sonra, bankacılık, ilaç endüstrisi, holdingler ve telekomünikasyon sektörlerinde iş imkanları bol olmaktadır. Hem kamu hem de özel sektörlerde, yazılım mühendisi pozisyonları aranan bir meslektir.


[xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarına zam geldi! Enflasyon zammından [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] da nasibini aldı! Peki yeni zamlı [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu dersiniz?

Son yapılan zamlardan sonraki [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları şu şekilde:

2023 [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu? [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] ayda kaç para kazanıyor?


Bu sayfadaki tüm maaş bilgiler 3 Ocak 2023 tarihinde yapılan yüzde 30 zamma göre güncellenmiştir.

2023 memur zammı ile DEVLETTE (KAMUDA) mühendis (1/4) mühendis maaşları 16 bin 205 TL’den 20 bin 261 TL’ye yükseldi.

Emekli Mühendis Maaşı ise (1/4) =  11.849 TL oldu.

Devlet kurumlarında çalışan yazılım mühendisi maaşları 18.600 TL den başlamaktadır. 2022 yılı itibariyle kamu da görev yapan yazılım mühendisi maaşları 18.600 – 37.000 TL arasına değişiklik göstermektedir.

ÖZELDE:

Kariyerine yeni başlayan bir yazılım mühendisinin alacağı maaş aylık yaklaşık 21.000 TL ve 53.000 TL arasında değişir. 5 yılını doldurmuş bir yazılım mühendisinin alacağı maaş ise yaklaşık 26.500 TL ve 42.000 TL arasında değişmektedir.

EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Kıdemli Yazılım Mühendisi 33.730  42.160  63.440 
Yazılım Mühendisi 21.240  26.550  53.520

Toplam 1200 yazılım mühendisinin açıkladığı maaş bilgisine göre 2023 yılı ortalama yazılım mühendisi maaşları şu şekilde:

 • ORTALAMA MAAŞ (Aylık): 26.000 TL
 • EN DÜŞÜK (Aylık): 21.240 TL
 • EN YÜKSEK (Aylık): 53.520 TL

Not: Tüm maaşlar 2023 asgari ücret zammıyla birlikte, yani asgari ücret 8.500 TL olduktan sonra tekrar araşıtırılıp revize edilerek güncellenmiştir.

2023 yılı için en güncel [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nedir, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nasıl olunur, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] olma şartları ve [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Diğer tüm mesleklerin maaşını görmek için tıklayınız
 • Bir yazılım mühendisi ne kadar maaş alır?
 • Yazılım uzmanları ne kadar maaş alıyor?
 • Yazılım mühendisleri nerelerde iş bulabilir?
 • Yazılım mühendisliği iş imkanı var mı?
 • amerika’da yazılım mühendisliği maaşları
 • Bilgisayar mühendisliği maaş
 • MİT yazılım mühendisliği maaş
 • Yazılım mühendisliği maaşları özel sektör
 • Yazılım mühendisliği maaş Yurtdışı
 • Kıbrıs yazılım mühendisliği maaşları
 • Netflix Yazılım Mühendisi maaşı
 • Yazılım Mühendisliği Ne is Yapar

Yayımlandı

kategorisi