Yıllık Sözleri Mezuniyet Yıllık Örnekleri 2023 (Yeni 150 Söz)

Sosyal medyada paylaşılan tüm Yıllık sözlerini sizler için didik didik ettik. Facebook, Twitter, Instagram, Tik Tok ve YouTube’da mezuniyet yıllık ile ilgili duygusal, mutlu, hüzünlü, kısa, özlü, huzurlu, romantik ve anlamlı en güzel sözleri toplayıp bu sayfada maddeler halinde listeliyoruz…

En Etkileyici ve En Anlamlı Yıllık Sözleri:

 1. Yüreğini bıkmadan usanmadan insanlara açan, olduğu gibi görünen göründüğü gibi yaşayan, dürüst, her türlü macerayı yaşamış her türlü insanla karşılaşmış olmasına rağmen ruhunu yeni doğmuş bir çocuğunki kadar temiz tutmayı başarmış dostum, yıllar ne kadar çabuk geçiyor değil mi? Eminim sende benim gibi inanılmaz derece net bir şekilde hatırlıyorsun tanıştığımız ilk günü. Hayatıma girişin ile artık hiç bir şey aynısı gibi olamazdı. Seni tanıdıkça kendimi tanır oldum senin anlattıklarınla büyüdüm dünyayı algılamam bile farklı oldu. İşte o günlerden bu günlere çok şey yaşandı. Senin de dediğin gibi ‘su aktı yolunu buldu’. Hiç şüphe yok ki yıllar sonra gene bugünkü gibi hem başarılı, hem insani özelliklerine sahip çıkmış bir insan olarak bulacağım seni. Bir ömür boyu mutlu olmanı diliyorum zeki adam.
 2. Hayat insana neler getirir bilmem ama bazı zamanlar olur insan karşısına çıkanı anlatıp anlatmamak arasında kalır. Seni anlatmak için oturup yazmaya başladım ancak, kelimeler kifayetsiz kalır derler ya işte o durumu yaşıyorum şimdi. Dostluk ve arkadaşlığın anlamını sende buldum. Seninle güldüm, gülümsedim, ağladım kavga ettim. Kısacası hayata dair iyi veya kötü birçok şeyi yaşadım. Şimdi satırlara dökmek gerekiyor ama hiç bir sözcük seni ve arkadaşlığını tam anlatamaz. Kendine hep iyi bak can arkadaşım benim.
 3. “Çocukları konuşturmazsan, konuştuğu için cezalandırırsan, gelecekte ya hiç bir olaya tepki vermeyen, cesaret edip konuşamayan bir halk yaratırsın, ya da konuşamadığı ve kendisini ifade edemediği için her şeyi zorbalıkla halletmek isteyen bir halk yaratırsın.” (Münir Özkul)
 4. Ben ortaokuldayken, Türkçe hocamız tahtaya konuşanların değil, konuşmayanların ismini yazdırırdı. Ve bir gün derste şöyle demişti:
 5. Gitme vakti geldi. 4 yıldır yürüdüğümüz sokakları, oturduğumuz sınıfları, gezdiğimiz koridorları, sevdiğimiz öğretmenleri, arkadaşlarımızı bırakıp kendi yolumuza gidiyoruz. Bu yolculuğa hazırlanırken de çok yollardan geçtik. Büyüdük, olgunlaştık. Kendimizi yetiştirdik. Sadece derse girmedik, hayat dersleri de aldık. Şimdi, geçtiğimiz bütün derslerin karşılığını almaya gidiyoruz. Bu güzel yıllarda derslerimize giren, bizi yetiştiren, bizde emeği geçen bütün öğretmenlerime ve bu yolda beraber yürüdüğümüz arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Umarım hayatınızın bundan sonrasında, verdiğiniz emeklerin karşılığını alırsınız..
 6. Seninle hayat dolu günler yaşadık. Şimdi artık hayat dolu okul yıllarından zorlu mücadelenin olduğu bir hayata adım atıyoruz. Evet zorluklar bizi bekliyor ama biliyorum ki biz zorlukları yine yenecek ve başarılarla dolu günlere adım atacağız. Zafere sağlam adımlarla yürüdüğün başarılarla dolu yıllara.
 7. Eski aşk, arkadaş, dost, kardeş, aile. Kısaca her şeydin benim için. Nerdeyse 5 sene bu şekilde geldi geçti hayatımızdan. Neler yaşamadık, görmedik ki bu zaman içerisinde. Ne kelimeler yeter ne de zaman yeter bunları anlatmaya. Tek bildiğim bir şey var ki iyisiyle kötüsüyle hiçbir zaman unutulmayacak oldukları. Bilirsin cümlelerle aram hiçbir zaman iyi olmadı ama şundan emin ol ki nerde, kimle olursak olalım geçmişe dönüp baktığımız zaman yüzümüzde bir tebessümle birbirimizi hatırlayacak olduğumuzdur. Sen böyle bir insansın benim için. Bunu hiçbir zaman unutma olur mu? Hayat karşımıza neler çıkaracak bilemiyorum sadece bunu elimizden geldiği kadar korumaya çalışacağımı biliyorum. Umarım hayat sana çok daha cömert davranır yeter ki sabırlı ol ve gülümsemeye devam et. Çok mutlu bir hayatın olduğunu biliyorum, yeni günlerin daha çok mutluluk getirmesini dilerim senin için çünkü bunu hak ediyorsun.
 8. Bilgi ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarma zamanı geldi demek. Ne çabuk geçiyor yıllar, mutluluklar.
 9. Geride 8 koca sene bıraktık ve simdi mezun olduk hayatımın geri kalanı da umarım bu günüm ki gibi eğlenceli hüzünlü ama en önemlisi arkadaşlarımla geçer.
 10. Geride Ne Bıraktık? Geride dostluk, özlem, sevinç, hüzün, ayrılık, anı ve daha neler neler… Hepsini attık çantamıza. Yükümüz ağır, göz yaşlarımız içimizde. Mazi bahçesinde bir salkım olmaya vardık. Hayaller dünyasından gerçek dünyaya hoş geldik. Hayat mücadelesinde herkese başarılar…
 11. Eğitim ve Öğretim hayatı boyunca üzerimizde büyük emekleri hocalarıma teşekkürlerimi bir borç bilirim. Okul ve sınıf arkadaşlarıma ömür boyu sağlık, başarı ve esenlikler dilerim…
 12. Vedaları sevmez kimse. Bırakıp gitmek zordur. Hayatımızda yeni sayfalar açacak olmamız güzel ama önemli olan eski sayfaları tozlandırmamak, geri dönüp o günlere güzel bakmak. Beraber yaşadığımız şeyleri, geçirdiğimiz güzel günleri unutmak ne mümkün? Asla unutulmayacak. Her zaman hasretle hatırlanacak. Burası benim için sadece bir okul olmadı. Aynı zamanda ev oldu, yaşam alanı oldu. Ders aldım, öğrendim hatta yeri geldi öğrettim. Büyüdüm artık. Kendi sayfalarımı açıp yeni şeyler yazma vakti ama geçmişi unutmadan. Mezun olduğumuz bu güzel günde bana engin bilgilerini veren öğretmenlerime ve yanlarında olmaktan, bir şeyler paylaşmaktan her zaman zevk aldığım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Siz olmasaydınız bu güzel anılar olmazdı. Açtığınız yeni sayfalarınızda, yürüdüğünüz yeni yollarda başarılar…
 13. Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Bu sadece bir başlangıç, bunu sakın unutma ama bugünün tadını doyasıya çıkart.
 14. Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Bu sadece bir başlangıç, bunu sakın unutma ama bu günün tadını doyasıya çıkart.
 15. Okul sıralarına ismimizi kazıdığımdan bu yana ne kadar zaman geçti unuttum. Dersten atıldığımız günleri hatırlarsın değil mi. İşte o günlerde ki gibi çocuk kalsın yüreğin ve çocuksu gülümseyişlerin eksik olmasın yüzünden. Eğitim hayatımızın sonuna geldik ve şu an üniversite sıralarından mezun olup daha zorlu olan hayat yolunda mücadeleye hazırlanıyoruz. Ancak aklından çıkarma ki biz istedikçe zorlukları yenmemiz bizim için kolay olacaktır. Başarılarla dolu günlere ulaşman dileğiyle.
 16. Şimdi bu okuldan mezun oluyoruz ya sanma ki ayrılacağız, sanma ki kopacağız. Tam tersi daha bir kenetleneceğiz ve yakın olacağız bir birimize. Unutma ki zorluklardan korkmayan insanlar için başarıya ulaşmak oldukça kolaydır. Güzel günlere yürümemiz dileğiyle.
 17. Okula ilk merhaba dediğim günden bu yana benim arkadaşımsın ve inan ki hep arkadaşım olarak kalacaksın. Bak kaç yıl oldu yan yanayız ve emin ol uzun yıllarda seninle yan yana olacağımıza inanıyoruz benim karizmatik arkadaşım. Güzel ve mutlu günlere yürümen dileğiyle. Okul sonrası hayatında hep başarılı ve mutlu olmanı diliyorum. İnanıyorum ki sen güzel günlere yürüyeceksin.
 18. Kapısını aşındırdığımız okulumuzun her daim unutulmaz ve gururlu öğrencileri olarak hatırlanmak dileğiyle…
 19. Her şeyin çok uzun başlayıp çok kısa bittiği bu okul hayatından ayrılmak vakti geldi. Bu eğitim hayatında bana katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. İyi ki varsınız.
 20. Ne desem nasıl anlatsam olmuyor işte. Yılları geçirdik birlikte. Aynı sıralarda yan yana oturduk, sohbet ettik, güldük gülümsedik. Sonra uzun gecelerde sabaha kadar sohbetler edip okulu bitirince yapacaklarımıza dair hayaller kurduk. Velhasılı kelam seninle güzel bir arkadaşlık, iyi bir dostluğumuz oldu. Parasız kaldık, yürüdük, Kavga etik üzüldük ve bazen sebepsiz yere güldük uzun uzun. Ama hep yan yana olduk. Şimdi kısa bir veda sahnesi yaşıyoruz uzun bir hayat yolculuğuna çıkmak üzere. Mutlu ve güzel günlere adım atman dileğiyle. İyi bak kendine.
 21. Her ne kadar pandemi dolayısıyla son zamanlarımızı birlikte geçiremesek de başta öğretmenlerim olmak üzere tüm sınıf arkadaşlarımı çok özleyeceğim. Sizleri seviyorum.
 22. Yaşam merdivenlerini tek tek çıkıyor, bunda da başarılı oluyorsun. Umarım her şey bundan sonra da istediğin gibi Olur. Mezuniyetini kutlarım.

Yayımlandı

kategorisi