Search
Generic filters

YouTube video oynatıcı 3 video sonra kapanıyor!

Fdd1Ab856036961Ed94601Ecf091D6Cc70Ed25E7 1

R/Youtube - Youtube Cracking Down On If You'Re Not Paying Them To Block The Ads, It Hurts Me, And Hurt You.

Google’ın YouTube platformunda reklamları engellemeye karşı sürdürdüğü mücadele hız kesmeden devam ediyor. Şirket, YouTube Premium aboneliği için kullanıcıları ikna etmek veya en azından reklamları izlemeye teşvik etmek amacıyla yeni bir strateji denemeye başladı.

Bir Reddit kullanıcısı, reklam engelleyici kullanarak üç video oynattıktan sonra YouTube oynatıcısının devre dışı bırakılacağına dair bir uyarı bildirimi aldığını ifade ediyor. Paylaşılan ekran görüntüsü, şirketin bu konuda agresif bir tutum sergilediğini gözler önüne serdi.

YouTube, reklam engelleyici kullanan kullanıcıları “sıkıştırmaya” başladı: İşte yeni strateji.

Bildirim ekranında, izlemeye devam etmek için ilgili reklam engelleme eklentisinin devre dışı bırakılması veya YouTube Premium aboneliği satın alınması öneriliyor. Paylaşılan yorumlardan anlaşıldığı kadarıyla Google, bunu şu anda küçük bir kullanıcı kitlesi üzerinde test etmeye başlamış durumda.

Bu engelleme önleminin gelecekte tüm kullanıcılar için geçerli olması bekleniyor. Ancak henüz bu konuda bir zaman çizelgesi belirlenmiş değil. Google, daha önce reklamların atlanmasına izin veren YouTube Vanced uygulaması için de yasal işlem başlatmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir