Search
Generic filters

Adobe Acrobat Reader DC İndir, Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Adobe Reader Dc

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 1.3 MB
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP
 • Üretici firma ve resmi websitesi: Adobe

“Adobe Acrobat Reader DC” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Adobe Acrobat Reader DC, Adobe Systems tarafından geliştirilen bir yazılımdır ve PDF dosyalarını okumaya ve yönetmeye yardımcı olur. PDF (Portable Document Format), bir dosya biçimidir ve birçok farklı bilgisayar sisteminde açılabilir ve görüntülenebilir. Adobe Acrobat Reader DC, PDF dosyalarını açmak, yazdırmak, taramak ve düzenlemek gibi işlemleri yapmaya yarayan ücretsiz bir yazılımdır.

Adobe Acrobat Reader DC, Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemleri için ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanımı ücretsizdir. Adobe Acrobat Reader DC, PDF dosyalarını görüntülemek ve okumak için yeterli olsa da, daha ileri düzey PDF düzenleme ve yönetim işlemleri için Adobe Acrobat Pro DC yazılımını satın almanız gerekebilir.

Adobe Acrobat Reader DC nasıl kullanılır? adım adım

 1. Öncelikle, Adobe Acrobat Reader DC yazılımını indirin ve kurun.
 2. Açılan pencerede, PDF dosyasını açmak istediğiniz dosyayı seçin ve “Aç” düğmesine tıklayın.
 3. PDF dosyası açılacak ve Adobe Acrobat Reader DC penceresinde görüntülenecektir.
 4. PDF dosyasını okumak için, sayfalar arasında geçiş yapmak için ok tuşlarını veya sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, PDF dosyasının üstünde bulunan araç çubuğu sayesinde dosyayı zoom yapabilir, sayfalar arasında hızlı geçiş yapabilir, sayfaları çift taraflı olarak yazdırabilir ve daha fazla işlem yapabilirsiniz.
 5. Eğer PDF dosyasını düzenlemek istiyorsanız, öncelikle dosyayı “Düzenleme Önizleme Modu”na geçirin. Bu modda, dosya üzerinde düzenleme işlemleri yapabilir ve değişiklikleri kaydedebilirsiniz. Düzenleme işlemleri yapmak için, dosya üzerinde yapıştırma, metin ekleme ve silme gibi işlemleri yapabilirsiniz.
 6. Değişiklikleri kaydetmek için, dosyayı “Kaydet” düğmesine tıklayın veya “Dosya” menüsünden “Kaydet” seçeneğini seçin.

Not: Adobe Acrobat Reader DC ile sadece düzenleme önizleme modunda yapılan değişiklikler kaydedilebilir. Eğer dosyayı tamamen düzenlemek ve kaydetmek istiyorsanız, Adobe Acrobat Pro DC yazılımını satın almanız ve kullanmanız gerekebilir.

Adobe Acrobat Reader DC Ekran Görüntüleri


Adobe Acrobat Reader Dc 2022.003.20282 Ekran Goruntusu 1 2

“Adobe Acrobat Reader DC“ adlı programı geri sayımı beklemeden direkt olarak bizim sunucumuzdan yüksek hızda indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Adobe Acrobat Reader DC İndir

Adobe Acrobat Reader DC Programı İçin VirusTotal.Com Tarama Raporu:


2022 12 22 03 05 20 4
Rapor sayfasına gitmek için tıklayınız

Bilgisayara “Adobe Acrobat Reader DC” Nasıl Yüklenir?


“Adobe Acrobat Reader DC” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Adobe Acrobat Reader DC” nasıl silinir?


“Adobe Acrobat Reader DC” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir