Search
Generic filters

Android En İyi 10 Reklamsız Tarayıcı (2023)

İnternet kullanıcıları için tarayıcı uygulamaları neredeyse kaçınılmaz hale gelmiştir. Hemen Google’da arama yapmaktan, Facebook, YouTube gibi favori uygulamalarınızı kullanmaya kadar, web tarayıcıları her şeyin merkezi olmuştur.

Bu platformları kullanırken, örneğin Google’da, gözünüze çarpan mükemmel bir yazıyı okudunuz ve okurken ekrana istenmeyen reklamların pop-up olarak çıktığını fark ettiniz.

Bu reklamlar sadece distraksiyon yaratıyor, aynı zamanda tekrar tekrar ortaya çıkmaları nedeniyle rahatsız edici. Bu hoş olmayan deneyimin anahtarı Chrome eklentileri değil, Adblocker’lar yani reklam engelleyiciler.

Adblocker’lar, reklamların ekrana tekrar ve tekrar pop-up olarak çıkmaması için özel olarak tasarlanmış yazılımlardır.

Bu yazılım birden fazla platformda reklamları engellemektedir, Google Chrome, Opera, Apple Safari, Microsoft Edge, Firefox ve daha fazlası dahil. Bu ücretsiz indirilebilir yazılım web sayfalarındaki reklamları engellemek için filtre kuralları kullanır.

Yukarıda tartışıldığı gibi, Adblocker’lar web sayfasında pop-up olarak çıkan istenmeyen içeriği gizlemek veya engellemek için filtre kuralları kullanarak çalışır.

Bir web sayfası yüklendiğinde, bir adblocker site scriptine bakar ve sonra engellemek için oluşturulan siteler listesi ile karşılaştırır. Yazılım bu tür bir durumda herhangi bir şey bulursa, onları engeller.

Bu tür bir durumda kurtarıcı olabilecek binlerce Uygulama ve Android için en iyi Adblock tarayıcılarından bazıları vardır.

Aşağıdaki incelemede, bu tür bir durumda kullanabilecek birçok Adblock tarayıcılarından en iyilerinden bazılarını listeleyecek ve tartışacağız.

Örnekler arasında:

1.  Firefox

Firefox Fast And Private Browser

Firefox tarayıcısı listede ilk sıradadır ve iyi bilinen bir gizli tarayıcıdır, harika hızlıdır ve dahili Adblocker’ları var, bu sayede tarayıcınızı daha da güvenli hale getirebilirsiniz.

Firefox varsayılan olarak rahatsız edici izleyicileri engeller ve güvenlik konusunda daha fazla özelleştirme imkanı sunar.

Firefox 2004 yılından beri mevcut ve hem sistemlerde hem de cep telefonlarında kullanılabilir.

Bu ücretsiz indirilebilir tarayıcı sosyal medya sitelerindeki etkinliğinizi izleme konusunda harika ve böylece internette otomatik güvenlik sağlar. Firefox, üçüncü taraf uygulamalardan temalar ekleyerek görünümünü değiştirmek için ek bir özellik sunar.

İnternette güvenli ve hızlı bir tarama deneyimi için kullanıcının ihtiyacı olan tüm özelliklere sahip bir tarayıcıdır.


2. DuckDuckGo

Duckduckgo Browser

Güvenli ve güvenli bir tarama sunan başka bir gizlilik uygulaması olan DuckDuckGo’dur. İhtiyacınıza göre açabileceğiniz bir Adblocking seçeneği sunar.

Uygulama varsayılan olarak izleyicilere karşı güvenlik sağlar ve internette güvenli bir tarama zamanı sunar.

DuckDuckGo birden fazla türde gizlilik sağlar, güvenli e-postalardan özel aramalara kadar, internette tamamen güvende olduğunuzdan emin olur.

Arama sonuçlarını ve reklamları filtreleyerek, istenmeyen reklamları engelleyerek güvenli sonuçlar sağlar. Yazılımın tek dezavantajı, diğer tarayıcılara göre daha az hizmet sunmasıdır.

Ayrıca, tarayıcının aramalarınızı izlemesini ve tarama geçmişinizi gizli tutmasını istemiyorsanız, Android için DuckDuckGo’yu indirin ve hızlı bir internet deneyimi yaşayın.

3.  Vivaldi

Vivaldi Browser

Eğer tarayıcınızda çoğunlukla zaman geçiriyorsanız, web tehlikelerinden ve tarama deneyiminizi bozacak ve tarama hızını yavaşlatacak istenmeyen içeriklerden korunmanız için tüm özelliklere sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

Vivaldi bu tür bir tarayıcıdır ve ilke olarak gizlilik ön plandadır.

Bu güvenli tarayıcı aramalarınızı veya internette yaptığınız her şeyi izlemez. Bunun yanı sıra, tam bir tarayıcı olarak, görüntü özellikleri, notlar ve ekran görüntüsü gibi dahili özellikleri içerir.

Vivaldi’nin Adblocker’ı rahatsız edici reklamları engeller, cihazınızı izleyicilerden korur ve web sayfalarını daha hızlı yükler.

Bu tarayıcıyı kullanmak için eklentiye ihtiyaç yoktur ve her şeyin üstünde, Google Play Store’da ücretsiz olarak mevcuttur, bu yüzden en çok kullanıcı için bir tercih olur.

4. Lightning Browser

Lightning Browser

Adblocking, Lightning Browser kullanıcılar için tarama zamanını kolaylaştırmak için önemli bir özelliktir. Güvenlik ve verimliliğe odaklanarak basit ama hızlı bir tarama zamanı sağlar.

Ücretsiz ve ücretli versiyonları olan ve daha iyi özelliklere sahip az sayıda açık kaynaklı tarayıcılardan biridir.

Lightning tarayıcısının görüntüleme seçenekleri, kullanıcıların tarama çubuğunu gizlemesine izin verir, böylece gizlilik sağlar.

Tarayıcıda karanlık tema sunmasının yanı sıra, cihazın pil ömrünü kurtarmak için siyah tema seçeneği de vardır.

Reklamlarla karşılaşmaksızın ve genel olarak harika bir deneyim sunarak kullanıcılara güvenli bir ortam sunmak için etkileyici bir yaklaşımdır.

Android telefonunuzda Google Play Store’dan ücretsiz olarak Lightning Browser’ı indirebilirsiniz.

5.  Javelin Browser

Javelin Browser

AdBlock, Javelin Browser ile doğrudan entegre edilmiştir, bu da kullanımını çok güvenli ve anlamsız reklamlardan arındırılmış hale getirir.

Bu düzenli ve güçlü uygulama, tam okuma modu ve tam ekran tarama gibi harika özelliklere sahiptir.

Ayrıca, şifre yönetimi, senkronize yer imleri ve incognito modu gibi ekstra puanları da vardır, Chrome tarayıcısının rolünü oldukça verimli bir şekilde yerine getirir.

Javelin Browser, indirme için en az 4.0 Android sürümleri veya üstüne ihtiyaç duyar.

Bu mobil ilk tarayıcı, navigasyon çubukları, dokunma jestleri, durum çubukları, dahili proxy hizmeti ve kullanım frekanslarına göre sıralanmış yer imleri gibi özelliklere de sahiptir.

Tüm bu faktörler Android kullanıcıları için mutlaka sahip olması gereken bir tarayıcı haline getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir