Android için E-Nabız İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

[acf field=”butonfilehorse”]

e-Nabız - Google Play'de Uygulamalar

E-Nabız Hakkında
Fiyat : Ücretsiz
Boyut : Cihaza göre değişir
Gerekli Sürüm : Cihaza göre değişir
Geliştirici : T.C. Sağlık Bakanlığı

“[acf field=”baslikfilehorse”]” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Öncelikle genel olarak E-nabız sistemi nedir kısaca özetleyelim:

e-Nabız, vatandaşların ve sağlık profesyonellerinin internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulama olarak, sağlık kuruluşlarından toplanan kişisel sağlık verilerini yönetmelerine olanak tanır.

Kişisel sağlık kayıtlarınız, hangi sağlık kuruluşunda yapılmış olursa olsun, tek bir yerden erişebilir ve yönetebilirsiniz.

Bu sistem, sizin verdiğiniz yetki çerçevesinde hekimlerin değerlendirmesine olanak tanır, böylece teşhis ve tedavi sürecinin kalitesi ve hızı artar.

Aynı zamanda, internet üzerinden güvenli bir şekilde erişebildiğiniz, sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının oluşmasını sağlayan, dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim alt yapısıdır.

Şimdi de e-Nabız uygulamasının özelliklerini görelim:

E-Nabız, bir uygulama olarak kişisel sağlık verilerinin internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebileceği, vatandaşlar ve yetkilendirilmiş kişilerin hekimler tarafından kullanabileceği bir sistemdir.

Bu sistemde, sağlık hizmeti alındığı tesisler tarafından elektronik ortamda gönderilen teşhisler, tahliller, görüntüler, ilaçlar, aşılar ve alerjiler gibi bilgiler yer alır.

NOT: E-Nabız’a erişmek için e-Devlet sitesinden giriş yapmanız ve uygulamaya erişim izni vermeniz gerekmektedir.

Dilerseniz e-nabız uygulaması yerine e-nabız internet sitesinden de hesabınıza girebilir ve tüm işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. https://enabiz.gov.tr/

[acf field=”baslikfilehorse”] Ekran GörüntüleriYayımlandı

kategorisi