Search
Generic filters

Çıraklık Eğitim Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Ciraklik Egitim Maaslari 1

Çıraklık Eğitim maaşlarına zam geldi! Enflasyon zammından Çıraklık Eğitim da nasibini aldı! Peki yeni zamlı Çıraklık Eğitim maaşları ne kadar oldu dersiniz?

Son yapılan zamlardan sonraki Çıraklık Eğitim maaşları şu şekilde:

2023 Çıraklık Eğitim maaşları ne kadar oldu? Çıraklık Eğitim ayda kaç para kazanıyor?


  • Resmi Gazetede de yayınlanan 2022 Yılı asgari ücret tutarı net 5.500,00 TL’dir. Staj yapan öğrencilere net asgari ücretin yüzde 30’undan az olmamak üzere ücret ödeniyor.
  • Aday çırak ve çırağa yaşına uygun asgari ücretin yüzde otuzundan , – Kalfalık yeterliğini kazanan mesleki eğitim merkezi 12’nci sınıf öğrencilerine asgari ücretin yüzde ellisinden, – Mühendislik Fakültesi öğrencilerine yüzde otuz beşinden, aşağı ücret ödenemeyecektir.
  • İşletmeler, öğrenci adına gönderilecek Devlet katkısı tutarını ve işletme payına düşen tutarı, her ayın 10.gününe kadar banka hesabına ödeyeceklerdir. İşletmelerce öğrencilere ödenen devlet katkısı tutarları ise aynı ayın en geç 25. gününe kadar okullar ve yüksek öğretim kurumları tarafından işletmelere ödenecektir.
  • Türkiye konumunda kalfa ve çırak olarak çalışan birinin ortalama maaşı ayda ₺5.652.
  • 2022 mevcut asgari ücrete göre iş yerlerinde stajyerlere ödenecek minimum stajyer maaşı tutarı net 1.650 TL olarak belirlendi. Söz konusu tutar minimum tutarı ifade ettiğinden, işverenler bu rakamın üzerinde farklı ücret politikaları da uygulamakta serbestler.
  • 2023 yılı için en güncel Çıraklık Eğitim maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak Çıraklık Eğitim nedir, Çıraklık Eğitim nasıl olunur, Çıraklık Eğitim olma şartları ve Çıraklık Eğitim görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere Çıraklık Eğitim maaşlarını sunuyoruz.
  • Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.
  • Diğer tüm mesleklerin maaşını görmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.