En iyi 3 fotoğraf editleme programı

8 Best 4k Video Editing Software for Top-Quality Content (2023)

Bugünün en iyi fotoğraf düzenleme yazılımı, sadece birkaç yıl önceki en iyi fotoğraf düzenleyicilerinden tanınamaz. Anlaşılır AI sayesinde, birkaç saat süren sıradan görevler tek bir tıklama ile yapılabilir ve gerçek yaratıcı şeyler yapmak için sizi bırakır.

Kısaca, fotoğraf düzenleme yazılımınızı güncellemek için daha iyi bir zaman olamazdı ve bu nedenle bugün kullanabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleyicilerimizi seçtik.

Ama 2022 yılında en iyi fotoğraf düzenleme yazılımı nedir? Yaratıcıların bildiği gibi, Photoshop eskiden gidilen araçtı ve rekabetten az ama piyasada çeşitli seçenekler girdi, bu hem ücretli hem de ücretsiz seçenekleri içerir.

Her kullanıcının farklı nedenlerle en iyi fotoğraf düzenleyicilerine ihtiyacı olduğu için, bu sayfada basit programlardan, görüntüler için hızlı düzenlemeler için mükemmel olanlara, profesyonel görüntü düzenleyicileri için tasarlanmış sofistike araçlara kadar her şeyi kapsıyoruz.

Ayrıca, tam incelemelerimize bağlantılar ekledik ve inceleme sürecimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazılımı nasıl test ettiğimizle ilgili yazımızı okuyun.

Aşağıda, farklı bütçeler ve işletim sistemleri için favori yazılımımızı özetledik. Bu, cep telefonunuzda veya tabletinizde kullanabileceğiniz araçları içerir (ancak eğer bu sizin şeyinizse, en iyi fotoğraf uygulamaları listemize bakmak isteyeceksiniz).

1. Photoshop

Adobe'den 2 önemli adım: Photoshop web'e geçiyor, görsel teyit için yeni araç geliyor

Photoshop, dijital görüntü düzenleme alanında adının anılmasının nedeni, sektörde en iyi yazılım olarak kabul edilir. Adobe, her sürümde Photoshop’u sürekli olarak geliştirmiş ve son zamanlarda AI destekli araçlar eklemiştir. Bu sayede cildin yumuşak görünmesini sağlamak, artefaktları çıkarmak ve hatta yüz ifadelerini düzenlemek için sadece bir düğmeye basmanız yeterlidir.

Photoshop 2023 incelemesinde, neural filtrelerin ve kullanım kolaylıklarının etkileyici olduğunu belirttik. Özellikle portre çekimlerinde kullanabileceğiniz Cild Yumuşatma fonksiyonu ve Super Zoom, görüntünün belirli bir kısmına odaklanarak, otomatik olarak doldurulmuş ayrıntılarla yeniden boyutlandırılmış sonucu elde etmenizi sağlar.

Photoshop, daha da iyileşecek. Adobe, eski veya hasarlı fotoğrafları canlandırmak için tasarlanmış yeni Photo Restoration Neural Filter’ını önizleme etti.

Bu filtre kullanıcıların, saniyeler içinde çizikleri ve diğer küçük kusurları tespit etmelerine ve ortadan kaldırmalarına olanak tanır. Daha da iyi olan bazı restore edici işlemler filtrenin içinde açıp kapatılabilir. Ve tüm Creative Cloud araçları gibi, aboneler bu ve diğer tüm güncellemeler için ücretsiz olarak alacaklar.

Photoshop, başlangıç arayüzünün içinde yer almayan eklentilerle de geliştirilebilir. En iyi ücretsiz Photoshop fırçaları ve ücretsiz Photoshop aksiyonları için kılavuzlarımıza bakın. Yazılım ayrıca diğer Adobe ürünleriyle de iyi bir uyum sağlar. Örneğin, fotoğrafçılar Lightroom ile birlikte kullanacaklar ve hareket tasarımcıları After Effects ile birlikte kullanacaktır.

Photoshop sadece abonelik yoluyla elde edilebilir ve bu pahalıdır. Adobe Creative Cloud indirimlerini aramak, maliyeti azaltmak için iyi bir yol olabilir ve Photoshop’u tek başına, fotoğrafçılar için özel bir paketi veya tam Creative Cloud’u abone olma seçeneği de vardır.

ÖZELLIKLER:

 • Platform: Windows, MacOS, iOS (yalnızca iPad)
 • Geliştirici: Adobe
 • Fiyat: Aylık $ 9.98 / £ 9.98’den itibaren 

SATIN ALMAK IÇIN NEDENLER :

 • Rakipsiz özellikler
 • Akıllı yapay zeka zaman kazandırıcılar
 • iPad sürümü mevcut

KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER :

 • Abonelik gerektirir
 • Kullanımı en basit değil

02. Affinity Photo

Affinity Photo 2 (Desktop) Quickstart Guide

Eğer aboneliklere karşı isteksizsiniz ve tek seferlik bir ücret ödemeyi tercih ediyorsanız, Affinity Photo’yu kontrol edin. Şu anda alabileceğiniz en iyi tek satın alma fotoğraf düzenleme programıdır.

Sadece Photoshop’un ucuz bir eşdeğeri değil, geçerli bir alternatiftir. Profesyonel seviyede düzenleme özelliklerine sahiptir ve RAW düzenleme, HDR Birleştirme, panoramik dikme, odak yığını, toplu işlem, 360 derece görüntü düzenleme, yıkıcı olmayan katman temelli düzenleme ve akıllı nesneler yapabilir.

Ayrıca PSD dosyalarını sorunsuz olarak işleyebilir, bu nedenle Photoshop’un çalışma maliyetlerinden sıkıldıysanız ve gemiden atlamak istiyorsanız, hala devam etmekte olan dosyalarınızla çalışabileceksiniz.

Incelememizde belirttiğimiz gibi, Affinity Photo, Photoshop’un son nesil nöral filtreleri gibi yüksek seviyeli özelliklerini içermese de, hala etkileyebilecek çok şey var. Özellikle Personas’ları değerli buluyoruz, bunlar temel olarak belirli işler için tüm ihtiyacınız olan şeyleri parmak uçlarınızda tutacak şekilde özelleştirilmiş araç setleridir.

Affinity Photo, Windows, Mac ve adanmış bir iPad uygulaması olarak mevcuttur. Yapımcısı Serif, ayrıca grafik tasarım paketi (Affinity Designer (yeni sekmede açılır)) ve masaüstü yayıncılık uygulaması (Affinity Publisher (yeni sekmede açılır)) da sunmaktadır.

Adobe yazılımının yazılım takımı gibi, bu programlar arasında projeler rahatça aktarılabilir, bu da düzgün bir iş akışı sağlar. Herhangi bir Photoshop özelliğinin eşdeğeri olmasa da, neredeyse aynıdır, bu nedenle olağanüstü bir değerdir.

ÖZELLIKLER

 • Platform: Windows, MacOS, iOS (yalnızca iPad)
 • Geliştirici: Serif
 • Fiyat: $21.99/£19.49 (iPad) / $54.99/£47.99 (masaüstü) 

SATIN ALMAK IÇIN NEDENLER

 • Tek seferlik ücret
 • Kapsamlı özellikler
 • Milyonu aşkın yakınlaştırma

KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER

 • Photoshop kadar tam özellikli değil

03. CyberLink PhotoDirector 365

Photodirector 365 review | Creative Bloq

Photoshop çok güçlü bir görüntü düzenleme aracıdır ancak oldukça karmaşıktır ve öğrenmesi zor bir eğim sahibidir. Herkesin ihtiyacı yok – bazı insanlar sadece kullanması kolay bir fotoğraf düzenleme arayüzü isterler ve bu tür insanlar için, CyberLink PhotoDirector 365’i kontrol etmelerini öneririz.

CyberLink Photo365 PhotoDirector incelemesinde, en son sürüme eklenen çeşitli AI-destekli özelliklerle büyük ölçüde etkilendik. Özellikle manzara fotoğrafçıları AI gökyüzü değiştirme aracını sevebilir, bu size görüntünün içinde biraz daha drama sahip bir gökyüzü ile sorunsuzca değiştirmenizi sağlar. Ayrıca otomatik vücut şekillendirme, cilt ve yüzleri düzenleme araçları, ayrıca ışık ve animasyon efektleri de mevcut.

Anlaşılır arayüz kavranması kolaydır. Köşeleri biraz sivridir – uzun süre kullanırsanız, küçük arızalar, türler ve diğer şeyleri farkedersiniz ki bu, birazcık bir parlatma eksikliği gösterir. Ancak CyberLink PhotoDirector 365’in temel özellikleri güçlüdür ve eğer fotoğraf düzenleme için bütçe dostu bir seçenek istiyorsanız, bu harika bir seçimdir.

ÖZELLIKLER

 • Platform: Windows, MacOS
 • Geliştirici: CyberLink
 • Fiyat: Aylık $49.99 / £13.99 

SATIN ALMAK IÇIN NEDENLER

 • Güçlü yapay zeka özellikleri
 • Kolay animasyon efektleri
 • Ucuz abonelik maliyeti

KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER

 • Ara sıra yazım hataları

Yayımlandı

kategorisi