En iyi fotoğraf filtre programları (2023)

Windows bilgisayarlar için Dünya’nın en iyi fotoğraf filtre programı nedir?

Burada Windows için en iyi ücretsiz fotoğraf filtre yazılımlarının listesi bulunmaktadır. Bu yazılımlar, fotoğrafları sosyal medya için hazır hale getirmek için kullanabileceğiniz çeşitli filtreler sunar.

Bu yazılımların hepsinde, fotoğraflara filtre uygulamak için işlem oldukça kolaydır. Bu yazılımların arayüzlerinde temiz tasarımlı filtre bölümleri mevcut ve bu bölümlerden rahatça herhangi bir filtreyi seçebilirsiniz.

Birçok bu yazılımda filtre özelliklerini değiştirerek özelleştirilebilir. Sadece bununla da kalmaz, bu yazılımların çoğu gerçek zamanlı önizleme de sunar, böylece hızlıca doğru filtreyi seçebilirsiniz.

Belirtilen yazılımların birçoğu fotoğraf düzenleyicileridir, bu nedenle filtre eklemekle birlikte fotoğrafları düzenlemek için gerekli tüm araçları da sunarlar.

Benim Windows için En Sevdiklerim arasında olan Fotoğraf Filtre Yazılımları: Autodesk Pixlr benim favorimdir çünkü fotoğraflara uygulayabileceğiniz birçok trend filtreyi sunar.

Filtrenin fotoğraf üzerinde nasıl görüneceğini gösterir ve böylece hızlıca doğru filtreyi seçmenizi kolaylaştırır. Ayrıca çıkartmalar ve fotoğraf üzerinde yazı ekleme özelliklerini de sevdim.

1- Autodesk Pixlr

Between the Lines - Pixlr Photo Editor Now on the Mac and Windows Desktop

Windows için ücretsiz bir fotoğraf filtre ve düzenleme yazılımı olan Autodesk Pixlr, fotoğraflara çeşitli efektler ve filtreler eklemek için gerçekten iyi bir seçenektir.

Burada, Antonio, Amber, Jean, Karen gibi gerçekten iyi bir varsayılan filtre seti bulabilirsiniz, bu filtreler fotoğraflara iyi bir miktar hareket katarlar. Varsayılan filtrelerin yanı sıra, Atomin, Creative, Soft, Subtle gibi çeşitli harici filtreleri de indirebilirsiniz.

Filtre menüsü, eklenen fotoğraf üzerinde önizlemeyle birlikte tüm filtreleri gösterir ve bu, hızlıca doğru filtreyi seçmenizi kolaylaştırır. Bir fotoğrafa filtre uygulamadan önce, filtrenin şiddetini (opaklığını) değiştirebilirsiniz, bu gerçekten iyi bir özellik olduğunu düşünüyorum.

Bu yazılım ayrıca otomatik düzeltme, iyileştirme, kırmızı göz azaltma, otomatik kontrast gibi iyi bir fotoğraf düzeltme seçeneği seti sunar. Fotoğraflara çıkartma ve yazı ekleme özelliğini de sevdim. Fotoğrafları daha fazla özelleştirmek için sınırlar, stylize ve overlay efektlerini kullanabilirsiniz.

Özelleştirmenin ardından, PNG, JPEG, BITMAP ve TIFF gibi görüntü formatlarından herhangi birine görüntüleri kaydedebilirsiniz.

İNDİR


2-Polarr Photo Editor

Polarr Photo Editor - İndir

Windows 10 için ünlü ve ücretsiz bir fotoğraf filtre uygulaması olan Polarr Photo Editor, görüntüleri arttırmak için çeşitli filtreler sunar. Mevcut filtrelerle memnun kalmazsanız, bu fotoğraf filtre uygulaması tarafından içe aktarma filtreleri seçeneği de sunulur.

Çeşitli sosyal medya sitelerinde düzenlenmiş veya filtrelenmiş görüntüleri sık sık yükleyenler için ideal bir uygulamadır. Kullanıcılarına yardım etmek için, bu uygulama çeşitli özellikleri ve nasıl çalıştıklarını anlamak için doğrudan öğreticiler sunar.

Bu fotoğraf filtre uygulaması, Modern, Vintage, Art, Infrared, Retouch ve Film gibi popüler filtrelere sahiptir. Örneğin, Modern filtre sıcaklık, buz, berraklık, soğuk gibi efektler ekler; Vintage filtre görüntülere eski fotoğraf gibi bir etki verir; Art filtreleri ise kömür, kağıt, ay ışığı gibi sanatsal filtrelere sahiptir; Infrared filtre ise orijinal renkleri kullanıcıya yeni ve çekici renklerle değiştirir; Retouch filtre ise özellikle selfieler için ideal bir seçenektir; Film filtre ise solaris, redscale ve vista gibi popüler filtrelere sahiptir.

Bu uygulama ayrıca her filtrenin şiddetini değiştirmenizi sağlar intensity control slider aracılığıyla. Fotoğrafları daha da arttırmak için, pozlama, renk sıcaklığı, renk, ton, doygunluk, gölgeler, eğriler, tonlama gibi parametreleri değiştirebilirsiniz. Polarr ayrıca kendi özel filtrelerinizi oluşturmanıza, kaydetmenize veya diğer Polarr kullanıcıları ile paylaşmanıza izin verir.

Polarr, çeşitli görüntü formatlarından görüntüleri içe aktarmaya izin verir. Görüntüleri PNG, JPEG ve TIFF formatında dışa aktarmak veya kaydetmek mümkündür.

Kaydetme sırasında, fotoğrafların kalitesini değiştirebilir ve ayrıca fotoğraflara filigran ekleyebilirsiniz. Not: Ücretsiz sürümde bazı filtreler ve özellikler kilitlidir. Tüm filtreleri ve özellikleri kullanmak için ödeme yapmanız gerekir.

3-Fotor

19 Popular Online Photo Filters to Make Your Shots Stunning - Fotor's Blog

Fotor, Windows için ücretsiz ve özellikleri zengin bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Bu yazılım kullanarak, fotoğrafları arttırabilir, düzenleyebilir ve çeşitli filtreler ekleyebilirsiniz.

Etkiler menüsünde, Klasik, Lomo, Retro, Sinematik, Vintage, B/W gibi çeşitli filtre kataloglarını bulabilirsiniz. Bu filtre katalogları ayrıca filtre şiddetini değiştirmek için bir seçenek de içerir.

Filtrelerin üstüne, fotoğrafları daha da özelleştirmek için sınırlar, sahneler, yazılar gibi eklemeler de yapabilirsiniz.

Bu yazılımı açtığınızda, Edit, Collage ve Batch olarak adlandırılan üç seçenek görünür. Edit Bölümünde görüntüleri düzenleyebilir ve filtre uygulayabilirsiniz.

Collage Bölümünde, görüntüleri karıştırarak ve özelleştirerek kolaj oluşturabilirsiniz. Batch bölümünde ise birden fazla fotoğrafa aynı filtreyi birden uygulayabilirsiniz.

Tamamlandığında, fotoğrafları jpg, png, bmp ve tiff gibi çeşitli formatlarda kaydedebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınızı Facebook, Twitter ve Flickr gibi bazı sosyal medya sitelerinde doğrudan paylaşabilirsiniz.

Fotor, bir fotoğrafın odak noktasını değiştirmek için ileri seviye bir seçenek de sunar. Kırpma, düzeltme, ayar gibi normal fotoğraf düzenleme seçenekleri de Fotor tarafından sağlanmaktadır.

4-Picasa

Picasa 3.9 Adds Google+ Integration, Bigger Free Storage Limits and 24 New Filters | Windows programs, Photo editing photoshop, Picasa

Picasa, Windows için ünlü ve ücretsiz bir fotoğraf görüntüleme ve düzenleme yazılımıdır. Aynı zamanda bir fotoğraf filtre yazılımı olarak da kullanabilirsiniz çünkü çok trend fotoğraf filtreleri içerir.

Doğru söylemek gerekirse, fotoğrafları arttırmak için 36 gerçekten iyi filtreye sahipsiniz. Sepya, ton, siyah beyaz, infrared gibi popüler filtreler ve hdr-ish, neon, odak zoom gibi yeni filtreler burada mevcuttur.

Fotoğraflara filtre uyguladıktan sonra, HUE, Fade, Grain gibi parametreleri değiştirerek fotoğrafları daha ileri düzeyde düzenleyebilirsiniz.

Bu yazılım, PC’nizdeki tüm fotoğrafları tek bir yerde gösteren bir kütüphaneye sahiptir. Burada ayrıca renk, kontrast, aydınlatma ve kırmızı göz etkisini düzeltmek için iyi bir görüntü düzeltme seçeneği setine de sahipsiniz.

Bu yazılım tarafından sağlanan fotoğraf görüntüleyici de iyidir, böylece birden fazla görüntüyü slayt olarak görüntüleyebilirsiniz.

Picasa ayrıca birden fazla fotoğraf kullanarak film sunumu ve kolaj yapmanıza izin verir. Yüzleri olan tüm resimleri bulabilecek gerçekten ileri seviye bir arama filtresi gerçekten benzersiz bir özelliktir.

Not: Picasa Windows için kullanımdan kaldırılmıştır, ancak aşağıdaki linke tıklayarak sitemizden direkt indirilebilir.


PhotoScape

Photo Effects 11 Stunning PhotoScape Filters - PrettyWebz Media Business Templates & Graphics | Professional photo editing software, Free photo editing software, Photography editing


Aşağıdakine benzer soruların cevaplarını yukarıdaki makalede bulabilirsiniz:

 • En iyi fotoğraf düzenleyici hangisi?
 • VSCO yerine ne kullanılır?
 • Fotoğrafçılar hangi programı kullanıyor?
 • Hangi fotoğraf düzenleme programı?
 • En iyi fotoğraf filtre programı ücretsiz
 • En iyi fotoğraf düzenleme programı ücretsiz
 • Fotoğraf güzelleştirme programı
 • Fenomenlerin kullandığı fotoğraf uygulamaları
 • En iyi Photoshop programı
 • En iyi fotoğraf düzenleme programı Android
 • En iyi fotoğraf düzenleme programı PC
 • Photoshop programları ücretsiz

Yayımlandı

kategorisi