En İyi Şifre Saklama Programları Android iPhone Windows İçin

Günümüzde her insan pek çok farklı platforma üye oluyor. Dolayısıyla eskiden olduğu gibi bir köşeye yazacağımız yada bilgisayarda not defterine kaydedeceğimiz birkaç şifreyle tüm işlerimizi halletmek pek mümkün değil.

Zaten bu hiç güvenli bir yöntem değil zira bilgisayar korsanları Word dosyasına yada not defterine yazılan şifreleri hiç zorlanmadan çalabilir. Dolayısıyla artık sıradan ev kullanıcısı için bile güvenli ve kaliteli bir şifre saklama programı şart oldu.

Bu yazıda şuan piyasadaki en iyi şifre saklama programlarını merak edenler için hem ücretsiz hem de ücretli alternatifleri sunuyoruz.

  • Açık kaynak kodlu, güvenli ve şeffaf
  • Ücretsiz versiyonunu farklı platformlarda birbiriyle iletişim halinde kullanabilirsiniz. Bu özellik LastPass’da yok.
  • Ücretli sürümü yıllık 10 dolardan başlıyor.
  • Desteklediği platformlar: Windows, MacOS, Linux, Android, iPhone ve iPad.
  • Desteklediği tarayıcı eklentileri: Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera, Vivaldi, Brave ve Tor.

Tüm şifrelerinizi saklayabileceğiniz ve kolayca yönetebileceğiniz muhteşem bir programdır ve ücretsiz sürümünü sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

Otomatik şifre doldurma, güvenli şifre üretme, güvenli notlar oluşturup saklama ve tüm şifrelerinize Android, iPhone yada Windows bilgisayardan ulaşabilme gibi harika özelliklere sahiptir.

Programa kendi hesabınızla giriş için yüz tarama, parmak izi okuma, parola yada sms şifresiyle giriş gibi farklı seçenekler sunar. Yeni bir cihazdan ilk defa giriş yapacaksanız, ekstra doğrulama adımları isteyerek hesabınızın kötü amaçlı kişiler tarafından ele geçirilmesine engel olur.

BitWarden’in mobil uygulama, PC programı ve tarayıcı eklentilerini buraya tıklayarak ücretsiz yükleyebilirsiniz.

  • Ücretsiz versiyonu da var ama eskiden bedava sunduğu birçok özelliği kısıtladığı için popülerliğini kaybetti.
  • Yıllık ücretli üyelik fiyatı: $36 dolar.
  • Desteklenen platformlar: Windows, MacOS, Linux, Android, iPhone ve iPad.
  • Mevcut tarayıcı eklentileri: Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Edge ve Opera.

Öncelikle LastPass’ın ücretsiz sürümünün farklı platformlarda birbirinden kopuk olarak çalıştığını yani bilgisayarda eklediğiniz yeni bir şifreyi telefonda bulamayacağınızı belirtelim. Eskiden böyle değildi ama son güncellemeyle maalesef insanları ücretli üyeliğe yönlendirmek için böyle bir hata yaptılar.

Fakat şunu da belirtmeliyim ki, eğer şifre saklama programı için ayırabileceğiniz makul bir bütçeniz var ise ve üst seviye bir kalite arıyorsanız, LastPass kesinlikle dünyanın en iyisidir ve verdiğiniz her kuruşun hakkını fazlasıyla vermektedir.

LastPass programını telefonlarda, tabletlerde, akıllı saatlerde, laptop ve masaüstü bilgisayarlarda kullanabilirsiniz.

Yukarıda tanıttığımız BitWarden programının sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir ve fazladan birkaç gelişmiş şahane özellik sunmaktadır. Mesela şifrelerinizi güvenli bir şekilde aile üyeleriniz yada arkadaşlarınızla paylaşma imkanı sunar.

Ayrıca web tarayıcınızda şifrelerin güvenliği için bir açık tespit edilirse hemen sizi uyarır ve yapılması gereken şeyi söyler yada bizzat kendisi yapar.

Şifrelerinizin güvenlik standartlarını yükseltmek adına parmak izi ile giriş, yüz tarama ile giriş, sms şifresi ile giriş veya ana parola ile giriş gibi seçenekler sunar. Hatta dilerseniz bunların birkaçını aynı anda kullanarak şifrelerinizi daha da güvenli bir biçimde saklayabilirsiniz.

LastPass’in telefon, tablet, PC ve tarayıcı eklenti sürümlerini yüklemek için tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi