Ücretsiz En İyi Ekran Görüntüsü Yakalama Programları (Windows)

Eskiden dijital dünya ile ilgili bazı meslek çalışanları için ekran görüntüsü yakalama yazılımları elzem idi. Fakat artık günümüzde sosyal medyada paylaşımlar yapmak, ev ödevleri ve projeleri tamamlamak yada arkadaşa bir görüntü göndermek gibi gündelik işler için bile lazım olabiliyor.

Eğer dünyanın en iyi ekran görüntüsü alma programı hangisi diye merak ediyorsanız, size bunun SnagIt olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Fakat ücretli hatta çok pahalı bir yazılım olduğu için bu yazıda sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz en iyi alternatifleri sunuyorum.

Burada paylaştığımız 17 yazılımdan oluşan liste orijinal olarak dünyaca ünlü CNET.com (download.com) sitesi tarafından yayınlanmıştır. Yani bu listeyi biz hazırlamadık sadece sizlerle paylaşıyoruz.

Bağlantılara tıklayarak ilgili programları indirebilir ve kendiniz deneyebilirsiniz. Biz en kaliteli olanları paylaştık ama kendiniz denemeden sizin için en iyisinin hangisi olduğuna karar veremezsiniz. Mesela bir numarada ShareX bulunuyor ama belki siz en çok üç numaradaki Greenshot yazılımını beğenebilirsiniz.

Ayrıca listedeki bazı yazılımların Chrome eklentisi biçiminde olduğunu ve pratiklik açısından çok memnun kalabileceğinizi söyleyeyim. Üstelik tarayıcı eklentisiyle bu işi halletmek normal PC yazılımlarının neden olabildiği bilgisayarı yavaşlatma, donma, kaldırdığında geride iz bırakma gibi dertlerden de kurtarıyor sizi.

 1. ShareX
 2. Awesome Screenshot
 3. Greenshot
 4. Nimbus Screenshot
 5. FireShot
 6. Screenshot Captor
 7. SnapCrab
 8. Snipaste
 9. LightShot
 10. Screenpresso
 11. Gadwin PrintScreen
 12. ScreenTake
 13. Icecream Screen Recorder
 14. PickPick
 15. Snagit
 16. FastStone Capture
 17. OBS

Yayımlandı