GIMP Ücretsiz En İyi Photoshop Alternatifi (Windows, Linux, Mac OS X)

Günümüzde artık resim düzenleyicilerin bini bir para. Dolayısıyla rakiplerinden ayrılmak isteyen bir yazılımın gerçekten özel bir şeyler sunması gerekiyor. İşte GIMP tam da böyle bir yazılım.

Sahip olduğu temel düzenleme araçlarıyla yeni başlayanlar için ideal bir ortam sunarken, yine sahip olduğu ileri düzey araçlar sayesinde profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Üstelik pek çok ücretsiz eklentiden faydalanarak programın özelliklerini sonsuz miktarda artırabilirsiniz.

Adobe Photoshop yazılımının gerçek bir alternatifi olan GIMP içerisinde Photoshop’tan alışık olduğunuz katmanlar, maskeler, kanallar, filtreler ve özel efektler bulunmaktadır. Ayrıca düzeltme modu sayesinde barel bozulmaları düzeltme ve perspektif problemlerini otomatik düzeltme gibi çok güçlü araçları kullanabilirsiniz.

GIMP programının tek bir ana penceresi yerine gezinti halinde farklı panelleri vardır ve sürükleyerek ekranda dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Dolayısıyla arayüze alışmanız birazcık zaman alabilir.

Tamamen bedava olan GIMP programı şuan için Windows 11, Windows 10, Windows 7 (32 bit), Windows 7 (64 bit), Windows 8 işletim sistemlerini destekliyor.

GIMP Windows sürümünü indir

GIMP Linux sürümünü indir

GIMP Mac OS X sürümünü indir

Not: Açılan sayfada indirmek istediğiniz platformu seçerek indiriniz.


Yayımlandı