Fotoğraf Gürültü Azaltma ve Bulanıklık Giderme Programsız

Yukarıdaki resme dikkatle bakın. Resmin sol yarısı ne kadar bulanık ve gürültülü iken resmin sağ tarafı ne kadar net ve pürüzsüz bir görünüme sahip değil mi?

Eğer siz de çektiğiniz fotoğrafların gürültüsünü gidermek ve bulanıklığı düzelterek netleştirmek istiyorsanız, bunu programsız olarak çevrimiçi (online) sitelerle nasıl ücretsiz yapacağınızı kısaca anlatıyorum.

1-Phixr

Öncelikle alttaki linke tıklayarak Phixr sitesini ziyaret edin ve açılan sayfada Start butonuna basın.

http://www.phixr.com/

Karşınıza çıkan yeni sayfadaki sözleşme şartlarını kabul edin.

Açılan sayfada pürüzsüzleştirmek istediğiniz fotoğrafı sürükle bırak yaparak siteye yükleyin. Veya Select photos from your computer butonuna basarak bilgisayardaki fotoğrafı seçin.

Ben örnek teşkil etsin diye eski siyah beyaz bir fotoğraf bulup yükledim.

Siz de gürültüsünü gidermek istediğiniz görseli siteye yükledikten sonra üstteki resimde kırmızı ok işaretiyle gösterilen sol alt köşedeki N harfi şeklindeki butona basın. Karşınıza aşağıdaki seçenekler çıkacak.

Burada Remove noise seçeneğini seçtikten sonra sağ alt taraftaki Strong seçeneğini seçin ve Execute yazan butona basın.

İşte sonuç ortada:

Tüm pürüzlerin ve gürültünün nasıl da mükemmel bir şekilde giderildiğini üstteki resimden hemen fark edebilirsiniz.

Fotoğrafı bilgisayara indirmek için File format kısmından dilediğiniz resim formatını seçin. Dilerseniz PDF veya GIF bile seçebilirsiniz. Ardından Download/save yazan butona basarak cihazınıza indirebilir yada Print photo butonuna basarak direkt olarak yazıcınızdan çıktı alabilirsiniz.

Fotoğraftaki bulanıklığı gidererek netleştirmek ve pürüzsüz hale getirmek için kullanabileceğiniz diğer araçlar şunlardır:

2. Enhance.Pho.to

free photo noise reduction

 

3. Vance AI

denoise photo online for free

4. IMGonline.com.ua

free photo noise reduction


Yayımlandı

kategorisi