Kablosuz Yazıcı Yanıt Vermiyor Çözüm

Kablosuz PC bileşenleri büyük bir konfor sunuyor ama diğer yandan problem çıkarmaya daha müsait bir yapıları var. Evinizde WiFi özellikli bir yazıcı kullanıyorsanız, zaman zaman yazıcının yanıt vermediği durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Böyle durumlarda yapmanız gerekenleri yani sorunu çözmek için uygulayacağınız yöntemleri kısaca anlatıyorum.

1- Öncelikle fiziksel kablo bağlantılarını kontrol edin ve her şeyin yerli yerinde düzgün olduğundan emin olun.

2- Başlat’ı açıp yazdırmayla ilgili yazın ve Enter’a basın. Böylece Yazdırmayla İlgili Sorunları Bul ve Düzelt aracı açılacak. Bu aracı çalıştırarak sorunları bulup otomatik bir biçimde çözmesini bekleyin.

3- Sorun devam ediyorsa, Aygıt Yöneticisi’ni açıp yazıcı (printer) sürücüsünü güncelleştirin. Başlat menüsüne sağ tıklayarak açılan menüden Aygıt Yöneticisi ekranını açabilirsiniz.

4- Yazdırma Biriktiricisi‘ne reset atın. Bunun için Windows ve R tuşlarına birlikte basın ve açılan Çalıştır penceresine services.msc yazarak Enter’a basın.

Açılan Hizmetler penceresindeki listeden Yazdırma Biriktiricisini bulun ve çift tıklayın. Açılan pencerede Durdur butonuna basıp ardından Tamam butonuna basın.

Daha sonra aşağıda adresi verilen klasörü açın.

C:\system32\spool\printers

Bu klasördeki tüm dosyaları seçip Delete tuşuna basarak silin.

Şimdi tekrar Hizmetler penceresine geri dönün ve Yazdırma Biriktiricisi’ne çift tıklayarak açılan pencerede az önce durdurduğumuz servisi yeniden çalıştırmak için Başlat butonuna basın.

Bu şekilde hata giderilmiş olacak.


Yayımlandı