Video üzerine yazı yazma siteleri programsız online

Sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte adeta video çağına girmiş bulunuyoruz. Artık çocuklar bile video düzenleme ihtiyacı duyuyor. Siz hala video üzerine yazılar nasıl yazılır bilmiyorsanız, bu sayfada videoların üzerine yazı eklemek için kullanabileceğiniz en kaliteli 8 web siteyi paylaşacağım. Fakat bunlardan sadece kendimce en kalitelisi olduğuna karar verdiğim Canva sitesi üzerinden uygulamalı olarak anlatacağım.

 1. Canva
 2. Picsart
 3. 123 Apps
 4. Kapwing
 5. Voice2v
 6. Pixiko
 7. Veed.io
 8. Fastreel

Canva ile video üzerine yazı yazma

Canva aslında videoları da düzenleyebilen ama çok daha kapsamlı bir grafik editörüdür. Sosyal medya mesajları hazırlamak, fotoğrafları düzenlemek, banner reklamları hazırlamak ve daha pek çok grafik işlemleri için kullanılan dünyanın en iyi servislerinden biridir.

Buraya tıklayarak siteyi açın.

Google, Facebook hesabınızı kullanarak giriş yapabilir yada e-posta adresinizle yeni bir hesap açabilirsiniz.

Start video editing yazan butona basın.

Açılan sayfanın sol tarafındaki menüden Uplod seçeneğine tıklayın ve yeni açılacak olan kısımdaki Upload butonuna basın.

Şimdi soldaki menüden Text seçeneğine tıklayın  ve açılan seçeneklerden hoşunuza giden bir yazı şablonunu (modelini) seçin.

Seçtiğiniz şablonun yazılarını kendi yazmak istediğiniz şeylerle değiştirin ve sonrasında renk, boyut, yazı tipi ve hizalama gibi ayarlamaları yapın.

En sonunda ise sağ üst köşedeki Download yazan butona basarak yazı eklenmiş olan video dosyasını cihazınıza indirin. İşte hepsi bu kadar basit.

Canva Özellikleri:

 • Maksimum dosya boyutu sınırlaması yoktur. 5GB dan düşük olan her dosyayı yükleyebilirsiniz.
 • Yüzlerce hazır yazı tipi sunmanın yanında kendi yazı tipinizi de sisteme yükleme imkanı sunuyor.
 • Çok şekilli ve karizmatik yazı şablonları sunuyor.
 • Yazılara animasyon eklemek mümkün.
 • Videolara fotoğraf, emoji, şekiller ve diğer grafik elemanlarını ekleyebilirsiniz.
 • Yüksek kalitede MP4 dosyası şeklinde kaydetme imkanı sunuyor. Rakipleri ise ücretsiz üyelikte en çok 720p kalitesini sunuyor.
 • Videoları GIF dosyasına dönüştürebilirsiniz.

Yayımlandı

kategorisi