Search
Generic filters

FurMark İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Furmark Indir

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: İngilizce
 • Programın boyutu: 14.3 MB
 • Programın üreticisi: Jerome Guinot
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“FurMark ” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


FurMark, bir bilgisayarın performansını test etmek için kullanılan bir benchmark (performans ölçme) programıdır. FurMark, özellikle bilgisayarınızın ekran kartı (grafik kartı) performansını ölçmek için kullanılır.

FurMark, çok yüksek bir grafik işlemcisi (GPU) yükü oluşturarak bilgisayarınızın grafik kartının ne kadar performanslı olduğunu ölçer. Bu sayede, FurMark ile bilgisayarınızın grafik kartının ne kadar iyi bir performans sergilediğini ve ne kadar sıcaklıkta çalıştığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, FurMark ile bilgisayarınızın grafik kartının ne kadar dayanıklı olduğunu da ölçebilirsiniz. Örneğin, FurMark ile bilgisayarınızın grafik kartının ne kadar uzun süre yük altında kalabildiğini ve ne kadar sıcaklıkta çalıştığını öğrenebilirsiniz.

FurMark, ayrıca çok yüksek bir grafik işlemcisi yükü oluşturarak bilgisayarınızın ekran kartının ne kadar iyi bir performans sergilediğini ve ne kadar sıcaklıkta çalıştığını ölçer. Bu sayede, FurMark ile bilgisayarınızın grafik kartının ne kadar iyi bir performans sergilediğini ve ne kadar sıcaklıkta çalıştığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, FurMark ile bilgisayarınızın grafik kartının ne kadar dayanıklı olduğunu da ölçebilirsiniz. Örneğin, FurMark ile bilgisayarınızın grafik kartının ne kadar uzun süre yük altında kalabildiğini ve ne kadar sıcaklıkta çalıştığını öğrenebilirsiniz.

FurMark, ayrıca çeşitli grafik ayarlarını değiştirerek bilgisayarınızın grafik kartının performansını test edebilme imkanı sunar. Örneğin, FurMark ile bilgisayarınızın grafik kartının ne kadar iyi bir performans sergilediğini ve ne kadar sıcaklıkta çalıştığını çeşitli grafik ayarlarında ölçebilirsiniz. Bu sayede, bilgisayarınızın grafik kartının hangi grafik ayarlarında en iyi performans sergilediğini ve hangi ayarlarda daha fazla ısınma eğiliminde olduğunu öğrenebilirsiniz.

FurMark, ayrıca çeşitli raporlama özellikleri de sunar. Örneğin, FurMark ile bilgisayarınızın grafik kartının performansını ölçtükten sonra, ölçüm sonuçlarını bir rapor olarak kaydedebilir ve daha sonra bu raporu inceleyebilirsiniz. Bu sayede, bilgisayarınızın grafik kartının performansını daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir ve hangi yönde iyileştirme yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, FurMark, bilgisayarınızın grafik kartının performansını ölçmek için kullanılan bir benchmark programıdır. FurMark ile bilgisayarınızın grafik kartının ne kadar iyi bir performans sergilediğini ve ne kadar sıcaklıkta çalıştığını ölçebilir, çeşitli grafik ayarlarını değiştirerek performansını test edebilir ve çeşitli raporlama özellikleri ile ölçüm sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

FurMark nasıl çalışır ve nasıl kullanılır?

FurMark Ekran Görüntüleri


Furmark 2

Bilgisayara “FurMark ” Nasıl Yüklenir?


“FurMark ” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “FurMark ” nasıl silinir?


“FurMark ” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir