Google Drive ve Yandex Disk’i Bilgisayar Sürücüsüne Dönüştürme Programı

Dropbox, Google Drive ve Yandex Disk gibi bulut sunucu hesabınızdaki depolama alanlarını bilgisayarın sürücüsü gibi kullanmak ister misiniz?

Dilediğiniz zaman tıpkı C sürücüsünü açar gibi istediğiniz harfi bu sürücülere atayabilir ve her türlü kopyala, yapıştır yada taşıma işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Üstelik lazım olan program tamamen ücretsiz ve yapılacak işlemler oldukça basit. Öyleyse lafı çok uzatmadan hemen başlayalım.

Öncelikle Air Live Drive programını buraya tıklayarak ücretsiz indirin ve bilgisayara kurun. Tamamen bedava olan sürümünü kullanacağız rahat olun.

AirLiveDrive Authorize Cloud

Programı çalıştırın ve üstteki resimde en üstte görülen Add Cloud Disk butonuna basın. Açılan pencereden Yandex Disk yada Google Drive hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girerek bu programa ekleyin.

Şimdi sıra programa bağladığınız bulut sunucusunu sürücüye dönüştürmek için harf atamaya geldi. Alttaki resimde görülen açılır pencereye tıklayarak dilediğiniz harfi seçebilirsiniz.

AirLiveDrive Disk Letter

Sonrasında Connect yazan butona basın. Böylece artık bulut hesabınızı tıpkı PC’nin bir sürücüsü gibi kullanabilirsiniz. Zaten sürücüyü açtığınız zaman bulut sunucudaki mevcut dosyalarınızı göreceksiniz.

AirLiveDrive Disk Mounted

Aynı yolu izleyerek diğer bulut hesaplarınızı da ekleyebilir ve başka harfler atayabilirsiniz. Sürücüyü iptal etmek için ise ilgili sürücünün üzerindeki Disconnect yazan butona basmanız yeterlidir. Gerçekten çok basit.

AirLiveDrive Mount Other Cloud

Soldaki menüden dişli çark simgesine basarak programın ayarlar ekranına ulaşabilirsiniz. Burada sürücünün bilgisayarın açılışında otomatik başlamasını sağlayabilir, yalnızca okuma moduna izin verebilir yani değişiklik yapılmasını engelleyebilir ve önbellek boyutun değiştirebilirsiniz.

AirLiveDrive Settings

Aslında programın desteklediği tüm bulut sunucular şunlardır: Dropbox, Amazon S3, Backblaze B2, Yandex Disk, Mega, Koofr, OneDrive, Mediafire, Box, NextCloud, OpenDrive.


Yayımlandı