Her siteden video indirme programı

Hızlı ve kolay bir şekilde web sitelerinden video indirmek istediğinizde en iyi uygulamalar ve yazılımlar burada bulunuyor.

Bugünün internet trafiğinin çoğu çevrimiçi video akışına harcanıyor ve YouTube, büyük bir bölümü kaplıyor. Dakikada 400 saatten fazla video içeriği YouTube’a yükleniyor ve platform, kablo TV’den daha büyük bir 18-49 yaş aralığına ulaşıyor.

Buna ek olarak, Vimeo, Dailymotion, Twitch ve benzeri diğer video akışı sitelerini de düşünmeniz gerekiyor. Bu, etrafta dolaşan büyük bir veri demek ve eğer İSS’niz aylık veri kotasını sınırlarsa, tüm bu video akışı pahalı olabilir.

Çözüm, çevrimdışı izlemek için çevrimiçi videoları yakalamak veya indirmektir. Böylece, veri israfı olmadan istediğiniz kadar videoyu tekrar izleyebilirsiniz.

İşte çevrimdışı izlemek için video yakalamanın ve indirmenin en iyi araçlarından bazıları.

1. Video DownloadHelper

videodownloadhelper

Şurada kullanılabilir: Chrome, Firefox ve Edge.

Desteklenen siteler: YouTube, Facebook, Instagram, Vimeo, Dailymotion, Lynda, Twitter, Udemy ve diğer yüzlerce site.

Tarayıcı uzantıları arasında yükleyeceğiniz en faydalılarından biri olan Video DownloadHelper, çevrimiçi yayın videolarını indirmek için yükleyebileceğiniz en iyi araçlardan biridir. Tek dezavantajı (bir nevi), tarayıcınıza yüklemeniz gerekmektedir. Eğer zaten birçok uzantı kullanıyorsanız, Chrome’u daha yavaş hale getirecek başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Ancak, günlük birçok video indiriyorsanız, Video DownloadHelper kesinlikle buna değer.

Uzantı, tarayıcınızın adres çubuğunun yanına bir düğme ekler. Çevrimiçi bir videoya rastladığınızda, sadece düğmeye tıklayarak o anki sayfadaki herhangi bir videoyu indirebilirsiniz. Bilgisayarınızda nereye kaydedeceğinize karar vermek için açılır pencereyi kullanın. Sadece uzantının Chrome sürümünün YouTube videolarını indiremeyeceğini unutmayın. Eğer istediğiniz buysa, Firefox sürümünü kullanın.

2. 4K Video Downloader

4K video indiricisini kullanarak Mac'te bir YouTube videosu indirme

Şurada kullanılabilir: Windows, Mac ve Linux.

Desteklenen siteler: YouTube, Facebook, Vimeo, Flickr, Dailymotion ve diğer birkaç site.

Bir web sitesinden video yakalamak için en basit araç olan 4K Video Downloader, size sıkıntısız bir seçenek sunuyor. Sıfıra yakın bir çaba gerektiren bir seçenek isterseniz, öneriyoruz. Hızlı çalışır ve indirme hızınızı düşürmez, ayrıca kullanımı da oldukça basittir.

Bir çevrimiçi video URL’sini kopyalayın ve 4K Video Downloader’a yapıştırın. YouTube çalma listelerine veya YouTube kanallarına bağlantıları yapıştırarak mevcut tüm videoları indirebilirsiniz. Aslında, YouTube kanallarına abone olabilir ve yeni videolar sunulduğunda otomatik olarak indirebilirsiniz. YouTube videolarındaki açıklamaları ve altyazıları da indirebilirsiniz.

Video indirmeleri, kaynak video o çözünürlükte yüklendiyse 8K, 4K, 1080p veya 720p formatlarında sunulmaktadır. Ayrıca, videoları MP4, MKV ve FLV formatlarında da indirebilirsiniz. Veya, yalnızca ses bölümünü MP3 veya M4A formatlarında indirebilirsiniz.

3. Freemake Video Downloader

Downloading a YouTube video using Freemake Video Downloader app on Mac

Şurada kullanılabilir: Windows, Mac

Desteklenen siteler: YouTube, Facebook, Liveleak, Veoh, Vimeo, Dailymotion ve düzinelerce başka site.

Herhangi bir site için en popüler video indirme araçlarından biri olan Freemake Video Downloader, kalite ve format seçenekleri açısından oldukça esnek ve kullanımı kolaydır. Ancak, tek büyük dezavantajı yalnızca 4K videolara kadar indirebilmenizdir. Ek olarak, uygulamanın ücretli planlarından birine abone olmadığınız sürece, 720p’nin üzerinde hiçbir şey indiremezsiniz.

Bu kısa gelişme engellemelerine rağmen, videolar AVI, FLV, MKV, MP4 ve WMV formatları dahil birkaç formatta indirilebilir. Yalnızca ses bölümünü istiyorsanız, videolar MP3 formatında da indirilebilir. Gerçek indirme işlemi sadece video URL’si gerektirir – kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir.

4. JDownloader

JDownloader app downloading YouTube video on Mac

Şurada kullanılabilir: Windows, Mac ve Linux.

Desteklenen siteler: Video akışı olan hemen hemen her site.

JDownloader, bir akış indiricisidir, ancak bir farkı vardır. Bir video içeren herhangi bir sayfanın URL’sini alın, uygulamaya yapıştırın ve uygulama sayfayı tarama yaparak algılayabileceği tüm videoları tarar. Hangi videoların indirileceğine karar vermek size aittir.

JDownloader’ın güzel yanı, belirli bir videonun doğrudan URL’sine ihtiyacınız olmamasıdır. Örneğin, beş gömülü video içeren bir MakeUseOf makalesi alın ve tümü indirilebilir olacaktır. Video’nun doğrudan URL’sini bulmak için uğraşmanıza gerek yok. Bu, birkaç videoyu birden yakalamayı kolaylaştırır.

Ancak, kurulum dosyasının bundleware ile birlikte geldiğine dikkat edin. Bu, ihtiyacınız olmayan diğer programların size sunulduğu yerdir. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda, “Bing Search” veya başka bir şey yüklemek için teklif sunan bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bu sayfada, düğmeler Reddet ve Kabul olarak değişecektir. Sisteminizde bundleware kurulmasını önlemek için Reddet’e tıklamanız gerektiğinden emin olun.

5. youtube-dl

youtube dl

Şurada kullanılabilir: Windows, Mac ve Linux.

Desteklenen siteler: YouTube, Facebook, Crunchyroll, Metacafe, Vimeo, Dailymotion ve diğer binlerce site.

Youtube-dl, komut satırını kullanmayı bilen ileri düzey kullanıcılar için bir araçtır. Grafik arayüzleri tercih ediyorsanız, yukarıda listelenenlerden birini kullanarak kendinizi baş ağrısından kurtarabilirsiniz.

Ancak, komut satırı yardımcı programlarını kullanmaya uygunsanız, youtube-dl herhangi bir video indirme aracının en esnek olanıdır. Ancak öğrenme eğrisi bir hayli karmaşıktır, bu yüzden belgeleri okumaya hazırlanın yoksa kaybolabilirsiniz.

Windows ve Linux için mevcut olan, resmi olmayan bir kullanıcı arayüzü olan youtube-dl-gui’yi de deneyebilirsiniz. Youtube-dl, seçilen platformlardan Crunchyroll gibi çevrimiçi video indirebilir, ancak öğrenme eğrisi oldukça yüksektir.

Özellikler arasında birkaç video seçimi ve kalite parametresi, çalma listesi işleme, indirme hız sınırı, toplu video indirme, dosyaların otomatik adlandırılması, reklam dahil etme ve altyazı indirme (YouTube gibi siteler için) yer alır.

Aşağıdaki formatlar desteklenir: 3GP, AAC, FLV, M4A, MP3, MP4, OGG, WAV ve WEBM.


Yayımlandı

kategorisi