IDM butonu çıkmıyor neden gözükmüyor? %100 Çözüm

IDM her siteden video indiremez. Birçok sitede çalışır ama bazılarında çalışmaz.

Mesela Netflix videolarını indiremez çünkü farklı bir teknoloji ile üretilmiş.

Ama YouTube videolarını indirebilir hem de farklı kalite seçenekleri sunar. Bu arada IDM’nin son sürümünü ücretsiz olarak bu linkten indirebilirsiniz.

IDM Video Yakalamıyor Chrome

Eğer YouTube üzerinde video izlerken indirme butonu görünmüyorsa, tarayıcınıza IDM eklentisini yüklememiş olabilirsiniz.

IDM’yi kurduğunuz dizini açın ve idmgcext.crx dosyasını Chrome tarayıcısı üzerine sürükleyip bırakarak yükleyin. Böylece otomatik olarak IDM eklentisi yüklenecek. Aşağıdaki resimde bu dosyayı görebilirsiniz.

IDM Video İndirme Butonu Gelmiyor, IDM Butonu Neden Gözükmüyor?

Eğer eklenti yüklü olduğu halde buton görünmüyorsa, o zaman IDM penceresinde üst taraftaki menülerden Seçenekler>Dosya türleri ekranını açın ve “Aşağıdaki dosya türlerini otomatik olarak indirmeye başla” yazan alanda MP4 var mı diye kontrol edin. Eğer yoksa siz ekleyin. Ekleyeceğiniz her format arasında bir boşluk olmalıdır unutmayın. Aşağıdaki görselde gösterdik.

MP4 yazmasına rağmen hala buton yoksa, az önce açtığınız ekranın alt kısmında “Aşağıdaki sitelerden indirmeye otomatik olarak başlama” yazan alanda Youtube.com sitesi varsa, alt tarafındaki Listeyi düzenle yazan butona basarak Youtube.com adresini silin.

Hala indirme butonunu göremiyorsanız, üstteki menülerden Seçenekler > Genel ekranını açın ve “Aşağıdaki tarayıcılardan indirmeleri yakala” yazan alanda Google Chrome yada kullandığınız tarayıcının yanındaki kutu işaretli mi diye bakın. İşaretli değilse, işaretleyin. Alttaki resimde gösterdik.

Tüm bunları yapmanıza rağmen sorun düzelmediyse, geriye bakmamız gereken tek bir yer kalıyor ve çok büyük ihtimalle sorunu çözecektir.

IDM penceresinde üstteki menülerden Seçenekler penceresini açın ve Genel yazan sekmeye tıklayın. Açılan pencerenin en altında “Tarayıcılardaki indirme panellerini özelleştir” yazan seçeneğin sağındaki Düzenle yazan butona basın.

Açılan pencerede yine alt tarafta “Web oynatıcılardan indirmeleri otomatik olarak yakalama” yazan seçeneğin kutusu işaretli değilse, işaretleyin ve Tamam butonuna basarak kapatın. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.


Yayımlandı