Kamu Daimi İşçi Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Kamu Daimi İşçi nedir?

Kamuda daimi işçi; Devlet kurumlarında sürekli olarak çalışan ve çalıştırılan işçileri ifade eder. 30 yıldan fazla süre için işe alınan veya İş Kur aracılığı ile çalıştırılan işçiler bu kapsamda yer alır.

Sürekli işçi kadrolu mu?

Sürekli işçiler, Kanun-i Esası İşçi Sigortaları (5510 sayılı kanun) madde 4/A kapsamında sigortalı olarak sayılır. Bu nedenle, devlet kurumlarında çalışan tüm çalışanlar SGK açısından 4/A statüsündedir. Bu kanun kapsamında, sürekli işçiler 5510 sayılı Kanunun 4. maddesinin birinci fıkrasının A Bendi kapsamında sigortalı sayılırlar.

Kamu işçisi kimler oluyor?

Kamu işçileri, belirli süreler için veya mevsimlik olarak hizmet verdikleri işlerde sözleşme yoluyla çalıştırılır ve Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen ücret ve adet sınırları içinde kabul edilirler. Bu tarz işlerde, kamu işçileri işçi statüsünde değerlendirilmezler.

Kamuda geçici işçi ne demek?

Kamuda, belirli bir süre için çalıştırılan ve işçi statüsünde olmayan geçici çalışanlar olarak tanımlanan kimseler için “geçici işçilik” olarak adlandırılmaktadır. Bu tür bir işçilik genellikle bir yıl içinde 10 aya kadar işçi çalıştırılmasını ve geri kalan 2 ayını ise işsiz kalmasını içermektedir.

Kamuda işçi ne demek?

Kamu kurumlarında bir yıl süresinden daha kısa süre ile veya mevsimsel olarak hizmet verilen pozisyonlar Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığının görüşleri doğrultusunda Bakanlar Kurulu tarafından belirlenir. Bu pozisyonlar için belirlenen ücret ve adet sınırları içinde sözleşmeli olarak çalıştırılırlar ve işçi olarak sayılmazlar.

Daimi işçi memur olabilir mi?

Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylanan bir protokol çerçevesinde, Türk-İş ile hükümet arasında anlaşma sağlandı. Söz konusu protokol kapsamında belirlenen işçiler, öncelikle daimi kadroya alınacak, sonrasında ise memur statüsüne geçirilecekler. Bu süreçte, işçiler başka kurum ve kuruluşlara dağıtılabilir.

Kamu işçisi kaç saat çalışır?

Genel olarak, çalışma süresi haftada en fazla 45 saattir. Bu süre, işyerlerinde haftalık çalışılan günler arasında eşit olarak dağıtılır, eğer aksi kararlaştırılmamışsa. Ancak, yer altı maden işlerinde çalışan işçiler için, günde en fazla 7.5 saat ve haftada en fazla 37.5 saat olarak uygulanır.

Kamu işçileri nereye bağlı?

Kamu kurumları ve kuruluşları, işçi arayışlarını işçi alımı yapacakları yerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine bildirir.


[xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarına zam geldi! Enflasyon zammından [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] da nasibini aldı! Peki yeni zamlı [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu dersiniz?

Son yapılan zamlardan sonraki [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları şu şekilde:

2023 [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu? [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] ayda kaç para kazanıyor?


657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4D maddesine tabi olan kişiler, kamuda daimi işçi olarak görev yaparlar.

Sürekli İşçi Maaşı ve Tediye Miktarları 2023 Ocak ayı yüzde 30 zamlı:
En düşük ödeme(brüt ücreti 6.507) tutarı 2.817 Türk Lirası olacak. Brüt ücreti 7.805 TL olan işçi 3.367 TL tediye alacak ve toplamda maaşı 11.170 TL civarına çıkacak.

Çocuk Yardımı

Çocuk başına ayda 25 TL ödenmektedir. (3 çocuğa kadar verilir)

Yakacak Yardımı

Ayda 30 TL olarak ödenmektedir.

Bayram Yardımı

Ramazan ve Kurban bayramının olduğu aylarda 75 TL olarak ödenmektedir.

Öğrenim Yardımı

Her yılın Eylül ayında çocuğun eğitim durumuna göre 100-140 TL arasında ödenmektedir.

2023 yılı için en güncel [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nedir, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nasıl olunur, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] olma şartları ve [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Diğer tüm mesleklerin maaşını görmek için tıklayınız

Daimi işçi ne kadar maaş alır?
2022 işçi maaşı ne kadar?
Kamu çalışanları ne kadar maaş alıyor?
2022 kamu işçisi ne kadar zam alacak?
Kamu işçisi ne anlama geliyor?
Kamuda çalışan işçiler ne iş yapar?
Kamu işçisi ne kadar zam alacak temmuz 2022?
Sürekli işçilere ne kadar zam geldi?
Kamu işçi emekli olunca ne kadar maaş alır?

Kamu işçi maaşları ne kadar 2022
Sürekli işçi-maaşı ne kadar 2022
Kamuda sürekli işçi maaşları
Kadrolu Belediye işçi maaşları 2022
Dsi işçi maaşları ne kadar 2022
Hastane Sürekli işçi Maaşları 2022
Kamu işçi maaş Tablosu
4/a sürekli işçi maaşları 2022


Yayımlandı

kategorisi