Kaynakçı Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Kaynakçılar ne iş yapar? Kaynakçılık nasıl bir meslek?

Kaynak ustası, metal fabrikaları veya benzer işletmelerde belirlenen ölçülere göre metal parçalarını kesip birleştiren, tasarlayıp uygulayan kişidir. Bu meslekte, mesleğin gerektirdiği çizim ve kaynak işlemlerini doğru bir şekilde gerçekleştirir.

Kaç ayda kaynakçı olunur?

1072 saatlik eğitim programının süresi yaklaşık olarak 11 ay sürmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı, bu alanda farklı saatlerde eğitim programlarını sunmaktadır.

Kaynak Sertifikası kaç para?
Aday, sınava katılmadan önce T.C. Kimlik numarası ile birlikte kimlik belgesini ibraz etmeli ve sınav başvuru formunu doldurmalıdır. Sınavdan sonra, standarda göre yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olarak değerlendirilen adaylar, kaynakçı sertifikasını alabilir. Sertifika ücreti, her bir sertifika için 350 TL+ KDV(%18)dir.
Kaynakçı usta belgesi nasıl alınır?
Kalfalık belgesini elde edenler, Ustalık eğitim kursuna kayıt yaptırarak 2 yıllık pratik eğitim süresi içinde 256 saatlik teorik eğitim kursunu tamamladıktan sonra sınava girerler. Başarılı olmaları halinde, Ustalık Belgesi alabilirler.
Kaynak teknikeri, kaynak tekniklerinin uygulanması, metal parçaların tasarlanması, kesilmesi ve kalıcı olarak birleştirilmesinden sorumludur. İnşaat ve imalat sektöründe istihdam edilir. Kaynak personeli ile mühendisler arasındaki iletişim kurarak kaynak işlemlerini geliştirmeyi hedefler.

[xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarına zam geldi! Enflasyon zammından [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] da nasibini aldı! Peki yeni zamlı [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu dersiniz?

Son yapılan zamlardan sonraki [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları şu şekilde:

2023 [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu? [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] ayda kaç para kazanıyor?


  • Genel olarak kaynakçı maaşları 8.500 TL’den başlar ve 19,530 TL’ye kadar çıkabilir.
  • Ortalama kaynakçı maaşı son dönemde 14,000 TL civarındadır.
  • Son dönemde yeni çıkan kaynakçı işe alım ilanlarında teklif edilen maaşlar 10,000 TL + (yemek-ulaşım masrafı) ile 20,000  TL arasında değişiyor.
  • Not: Tüm maaşlar 2023 asgari ücret zammıyla birlikte, yani asgari ücret 8.500 TL olduktan sonra tekrar araşıtırılıp revize edilerek yüzde 55’lik asgari ücret zammına göre güncellenmiştir.
EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Gazaltı Kaynak Operatörü 7.170  8.960  13.270 
Kaynakçı 7.920  9.900  24.380
EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Punta Kaynak Operatörü 6.100  7.620  10.560 
Gazaltı Kaynakçısı 7.400  9.250  16.870 
EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Kaynak Teknikeri 8.970  11.220  16.110 
Argon Kaynakçısı 8.810  11.010  22.110 

2023 yılı için en güncel [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nedir, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nasıl olunur, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] olma şartları ve [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Diğer tüm mesleklerin maaşını görmek için tıklayınız

Kaynakçı ne kadar maaş alır?
Su altı kaynakçılığı maaşı ne kadar?
Kaynakçı nasıl olunur?
Argon Kaynakçısı ne iş yapar?

Yurtdışı kaynakçı Maaşları
Tüpraş kaynakçı maaşları
Tersane Kaynakçı maaşları
2022 kaynakçı Maaşları
Boru Kaynakçısı Maaşları
Demir Kaynakçı Maaşları
almanya’da kaynakçı maaşları
Rusya kaynakçı maaşları


Yayımlandı

kategorisi