Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

[xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarına zam geldi! Enflasyon zammından [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] da nasibini aldı! Peki yeni zamlı [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu dersiniz?

Kamu temizlik görevlisi ne is yapar?

Kamu temizlik görevlisi olarak çalışan kişi, öncelikle bölgelerinde bulunan kamuya ait alanların temizliği ve bakımının yapılmasından sorumludur. Bunun için temizlik malzemeleri ve gereçlerini kullanarak çalışma alanlarının temizliğini ve hijyenik hale getirme işlemlerini gerçekleştirir. Ayrıca, yerleri süpürme, paspaslama, camları silme, çöp toplama gibi temizlik faaliyetlerini yürütür.

Temizlik görevlisi memur mudur?

Kamuda çalışan temizlik görevlisi memur olarak nitelendirilmeyebilir. Temizlik görevlisi görevlerini yerine getirmek için belirli bir maaş alırken, memurluk statüsünde çalışanlar genellikle daha yüksek maaşlar ve diğer avantajlar elde ederler. Temizlik görevlisi olarak kamuda çalışmak, sadece bir işçi olarak değerlendirilir ve maaşları memur maaşlarından daha düşük olabilir.

Temizlik personeli hangi kanuna tabi?

Sağlık Bakanlığı Temizlik Görevlisi alımı işlemleri, 4857 sayılı İş Kanunu temelinde düzenlenen Kamu Kurumlarına İşçi Alınmasına Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında gerçekleştirilir. Bu yönetmeliğin kurallarına uymak gerekmektedir.

Hizmetli Memur tuvalet temizler mi?

Büro alanlarının temizliği için, yerleri süpürmek, silmek ve diğer temizlik işlemlerini gerçekleştirmek gerekmektedir. Tuvalet, lavabo gibi alanların temizliği ve temizlik malzemelerinin takviyesi de görevler arasındadır.

Kamu temizlik personeli kaç saat çalışır?

Kamu kurumlarında görev yapacak temizlik personeli, 4D Daimi İşçi kadrosunda çalışacaktır. Personel sabah saat 08:30 ile 16:30 arasında çalışacak, öğle yemeği için 30 dakika aranacaktır. Cumartesi günleri yarım gün çalışılır, öğle saat 13:00’a kadar çalışılır ve Pazar tatildir. Aynı zamanda teknisyenler de aynı çalışma saatleri için görev yapacaktır.

2023 [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu? [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] ayda kaç para kazanıyor?


  • Bu sayfadaki tüm maaş bilgiler  3 Ocak 2023 tarihinde yapılan yüzde 30 zamma göre güncellenmiştir.
  • Herhangi bir bakanlıkta temizlik görevlisi olarak çalışanların güncel ve zamlı maaşı 16.926 TL olarak belirlendi
  • Kamuda yani devlette yeni işe başlayan temizlik görevlisi maaşı ise 11.050 TL‘den başlıyor.

Özel sektörde ise temizlik görevlisi maaşları şu şekilde:

EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Temizlik Hizmetleri Yöneticisi 10.625 11.750 16.022
Temizlik Görevlisi 10.625  11.062 24.800

2023 yılı için en güncel [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nedir, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nasıl olunur, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] olma şartları ve [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Diğer tüm mesleklerin maaşını görmek için tıklayınız

Kadrolu temizlik görevlisi maaşı ne kadar?
Kadrolu temizlik görevlisi ne iş yapar?
Devlet hastanede temizlik elemanı ne kadar maaş alır?
Kamuda temizlik görevlisi kaç saat çalışır?

Kamuda temizlik Görevlisi maaşları 2022
Kamuda temizlik görevlisi olmak
Okullarda temizlik görevlisi Maaşları
Devlet Hastanesi temizlik personel Maaşları 2022
Belediye temizlik işçisi Maaşı 2022
4/B Temizlik görevlisi Maaşı 2022
KYK temizlik personeli maaşları
Sözleşmeli temizlik personeli maaşları


Yayımlandı

kategorisi