Mıknatısı telefona yaklaştırmak zararlı mı?

Mıknatıs telefonu bozar mı? Evet arkadaşlar bugünkü yazımızda mıknatısı telefona yakınlaştırmanın telefona zarar verip vermeyeceği konusunda kısa ve öz bir açıklama yapacağım.

Bu konuda bazıları mıknatısın telefona zararlı olduğunu iddia ediyor üstelik zararın ilerleyen zamanlarda ortaya çıktığını ifade ediyor. Bundan birkaç yıl önce çıkan bazı telefonlarda mıknatısla yaklaşmak dokunmatik hassasiyetini bozabiliyor veya ekrandaki renklerin bozulmasına yol açabiliyordu.

Fakat eski telefonlarda bu bilgi doğru olsa bile yeni çıkan modern akıllı telefonların hiçbirinde mıknatısın ciddi yani kalıcı bir zararı olmaz. Yine de çok güçlü mıknatısları telefona yaklaştırmamakta fayda var.

Bununla birlikte şunu da belirtmeliyim ki telefonların bazı aksesuarları mıknatıslı olabiliyor. Dolayısıyla eğer zararlı olsaydı bu tarz mıknatıslı aksesuarlar yaygınlaşmazdı.

Mesela araç içi telefon tutucu olarak birçok mıknatıslı alet kullanılmaktadır. Hatta telefonun arkasına yapıştırılan mıknatıs bile var ve çok popüler.


Yayımlandı

kategorisi