.NET Framework 4.7.1 İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

[acf field=”butonfilehorse”]

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 70 MB
 • Programın üreticisi: Microsoft Corp.
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“[acf field=”baslikfilehorse”]” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


.NET Framework, birçok özel uygulamanın temel bir bileşeni olarak kabul edilir. Firma için müşteri uygulamaları oluşturuyorsa veya sistemlerinizle entegre edebileceğiniz özel uygulamaları bulmaya çalışıyorsanız, .NET Framework’ün ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamanız gerekir.

Anahtar Öğeler .NET Framework, Windows tabanlı uygulamalar geliştirmek için açık kaynak platformudur.

.NET Framework, çeşitli geliştirici araçlarını ve sınıf kütüphanelerini içerir.

.NET Framework C#, F#, Visual Basic ve diğer popüler programlama dilleri ile geliştirilmiş uygulamalarla çalışır.

.NET Framework’ü, web tabanlı ve form tabanlı uygulamaların yanı sıra, büyük veritabanı platformlarıyla entegre olan uygulamaları geliştirmek için kullanabilirsiniz.

.NET Framework’ü anlamak

.NET Framework, özellikle Windows tabanlı uygulamaları oluşturmak için tasarlanmış bir yazılım geliştirme platformudur. Microsoft tarafından geliştirilmiş olan ilk sürümü 2002 yılında piyasaya sürülmüştür. İki on yıldan beri, .NET Framework, dünya çapında kullanılan birçok şirketin özel uygulamalarının temel bir parçası haline gelmiştir.

.NET Framework içinde kendi geliştirici araçları ve sınıf kütüphanelerini içerir. Popüler programlama dilleriyle çalışır ve masaüstü, mobil, web, sunucu ve internet nesneleri gibi farklı platformlar için uygulamalar oluşturulmasına olanak tanır. .NET Framework form tabanlı, web tabanlı ve veritabanı tabanlı uygulamaların yapılmasına imkan verir.

.NET Framework, birçok işletim sistemi için uygulama oluşturmak için kullanılan bir geliştirici platformu olan .NET ile ilgilidir. .NET Framework’ü, Windows için özel bir .NET sürümü olarak düşünün.

.NET Framework’ü çalıştırmak için lisans ücreti veya ücret gerekmez. Tamamen ücretsizdir ve hatta ticari kullanım için de geçerlidir. Bunun nedeni, .NET Framework’ün .NET gibi açık kaynak bir platform olmasıdır. Güncel stabil sürüm .NET Framework 4.8’dir.

[acf field=”baslikfilehorse”] Ekran Görüntüleri


Bilgisayara “[acf field=”baslikfilehorse”]” Nasıl Yüklenir?


“[acf field=”baslikfilehorse”]” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “[acf field=”baslikfilehorse”]” nasıl silinir?


“[acf field=”baslikfilehorse”]” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:Yayımlandı

kategorisi