WiFi Şifresi Öğrenme Android ve iPhone İçin En Kolay Yöntem

Akıllı telefonlarda WiFi şifresi öğrenmeyi kısaca anlatıyoruz. Eğer Android ve iPhone telefonda WiFi şifresini nerede yazdığını bilmiyorsanız yani aramanıza rağmen göremiyorsanız bu yazıda nasıl bulacağınızı kolay ve basit bir yoldan anlatıyoruz.

Önce Android için gösterelim.

Android Cihazda WiFi Şifresi Öğrenme Yöntemi

Ayarlar > Ağ ve İnternet > WiFi > Kullandığınız WiFi ağının isminin üzerine basın > Paylaş > Parmak izi yada yüz taramayla doğrulama yapın

Böylece WiFi şifreniz açılacak olan ekranda size gösterilecek.

Şimdi de iPhone için gösterelim.

iPhone’da WiFi Şifresi Öğrenme Yöntemi

Ayarlar > WiFi > bağlandığınız Wifi yanındaki i harfine basın > Yöneltici adresini (örneğin 192.168.1.1 şeklinde olacak) kopyalayıp Safari yada başka tarayıcının adres kısmına yapıştırarak sayfayı açın.

Açılan sayfada kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek modeme giriş yapın. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız varsayılan kullanıcı adı ve şifre genellikle admin ve password kelimeleri oluyor. Dilerseniz modem modelini yazarak internetten bulabilirsiniz şifreyi.

Giriş yapınca menüden kablosuz seçeneğine tıklayın. Böylece açılan ekranda WiFi internet şifresini göreceksiniz. Dilerseniz bu şifreyi bu ekrandan değiştirebilirsiniz.

 


Yayımlandı

kategorisi