Search
Generic filters

Havacılık yönetimi ne iş yapar? 2023-2024 Nerede çalışır? Nerelere atanır?

Havacılık yönetimi, havacılık sektöründe çalışan kuruluşların havacılık faaliyetlerini yönetme, organize etme ve düzenleme ile ilgili bir meslektir. Havacılık yönetimi mezunları, havayolu şirketleri, havaalanı yönetimleri, havacılık sektöründe çalışan kuruluşların yönetim kademelerinde ve havacılıkla ilgili kamu kurumlarında çalışabilirler.

Havacılık Yönetimihavacılık sektöründe yer alan işletmelerin; pazarlama, finans, muhasebe başta olmak üzere gerekli her türlü operasyona dayalı faaliyetin kalite, kontrol ve emniyetini denetleyecek yetkin personellerin yetiştirilmesini amaçlayan akademik bir disiplindir.
Bu meslekte çalışanlar, havacılık sektöründe çalışan kuruluşların havacılık faaliyetlerinin yönetimini, organize etme ve düzenleme ile ilgilenirler. Havacılık yönetimi mezunları, havayolu şirketlerinde, havaalanı yönetimlerinde ve havacılıkla ilgili kamu kurumlarında çalışabilirler. Bu meslekte çalışanlar, ayrıca, havacılık sektöründe çalışan kuruluşların yönetim kademelerinde de çalışabilirler.

Havacılık yönetimi mezunları, iş ilanlarını internet üzerinden, gazetelerde ve mesleki dergilerde de bulabilirler. Bu meslekte çalışmak isteyen kişiler ayrıca, mesleki dernekler ve mesleki etkinliklerde de iş fırsatlarını araştırabilirler. Ayrıca, havacılık yönetimi olmak isteyen kişiler, üniversitelerin havacılık yönetimi ya da iletişim fakültelerinde veya mesleki eğitim kurumlarında da eğitim programlarına katılabilirler.

Havacılık yönetimi mezunu genel olarak Havaalanı yöneticisi olarak görevini yerine getirir. Aynı zamanda havaalanı güvenlik uzmanı ve uçuş hareket sorumlusu olarak önemli bir göreve sahiptir. Bu konuda kamu kurum ve kuruluşları ile beraber özel sektör üzerinden çalışma potansiyeli elde eder.
Uçuş pazarlama firmaları gibi çok geniş alanlarda çalışabilir. Bu sektörde çalışmak isteyen kişiler planlama, süreç yönetimi, kalite kontrol yönetimi operasyon yönetimi üzerinde çalışmalarda bulunur.

Havacılık Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Şunlardır:

  • Havayolu Şirketleri,
  • Havalimanları,
  • Yer Hizmeti İşletmeleri,
  • Hava Ulaştırma Şirketleri,
  • Hava Lojistik Firmaları,
  • Uçuş Pazarlama Firmaları,

Havacılık yönetimi mezunları maaşları ne kadar?

EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Havacılık yönetimi 9,500 11,600 15,200

Havacılık yönetimi mezunu pilot olabilir mi?
Havacılık yönetimi boy sınırı var mı?
Havacılık yönetimi ingilizce şart mı?
4 yıllık havacılık yönetimi mezunu ne iş yapar?
Havacılık yönetimi staj var mı?
Havacılık yönetimi kaç puan?
Havacılık yönetimi 4 yıllık mı?

HAVACILIK Yönetimi maaşı
Havacılık Yönetimi Taban Puanları
Havacılık Yönetimi okuyan Ne olur
HAVACILIK Yönetimi maaş 2022
HAVACILIK yönetimi ekşi
Havacılık Yönetimi Nedir Ne iş Yapar maaşı
Havacılık Yönetimi is imkanı var mı
Havacilik Yönetimi Atama Puanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir