İşletme bölümü ne iş yapar? 2023 İşletme mezunları nerede çalışır? Nerelere atanır?

Işletme, bir kuruluşun ya da bir kişinin, mal ve hizmet üreten veya dağıtan bir kuruluş olması durumunda, bu kuruluşun yönetimi, organize etme ve düzenleme ile ilgili bir meslektir. Işletme mezunları, çeşitli sektörlerde çalışabilirler. Örneğin, bu meslekte çalışanlar, perakende satış, turizm, finans, hizmet sektörü gibi alanlarda da çalışabilirler.

İşletme dünyasında hizmet veren her türlü kurum ya da kuruluşların finans, muhasebe ve yönetim, pazarlama, üretim, insan kaynakları gibi konularda söz sahibi olabilecek yetkin elemanların yetiştirildiği üniversite bölümüdür.

Işletme mezunları, işletmelerin yönetimini, organize etme ve düzenleme ile ilgilenirler. Bu meslekte çalışanlar, ayrıca, işletmelerin finansal yönetimini, pazarlama ve satış stratejilerini belirlerler. Işletme mezunları, özel sektörde, kamu kurumlarında ve araştırma kurumlarında da çalışabilirler.

İşletme mezunları bir şirketin hemen her departmanında, çeşitli görevlerinde çalışabilirler: Satış, pazarlama, finans, insan kaynakları, pazarlama, yönetim, muhasebe, reklam, Ar-Ge… Kendilerini geliştirdikleri ya da geliştirmek istedikleri sektöre göre de alanlarını seçebilirler.

Işletme mezunları için çalışma imkanları, işletmelerin ve sektörlerin büyüklüğüne, işletmenin ürettiği ürünlerin ve hizmetlerin çeşidine, işletmenin bulunduğu bölgeye ve ekonomik koşullara göre değişebilir. Bu meslekte çalışanlar, özel sektörde, kamu kurumlarında ve araştırma kurumlarında da çalışabilirler.

İşletme mezunları bir şirketin hemen her departmanında, çeşitli görevlerinde çalışabilirler: Satış, pazarlama, finans, insan kaynakları, pazarlama, yönetim, muhasebe, reklam, Ar-Ge… Kendilerini geliştirdikleri ya da geliştirmek istedikleri sektöre göre de alanlarını seçebilirler.

Işletme mezunları, iş ilanlarını internet üzerinden, gazetelerde ve mesleki dergilerde de bulabilirler. Bu meslekte çalışmak isteyen kişiler ayrıca, mesleki dernekler ve mesleki etkinliklerde de iş fırsatlarını araştırabilirler. Ayrıca, işletme olmak isteyen kişiler, üniversitelerin işletme fakültelerinde veya mesleki eğitim kurumlarında da eğitim programlarına katılabilirler.

İŞLETME MEZUNLARI MAAŞI

İşletme maaşı en az 8,500-9,000 ₺, En Yüksek İşletme Maaşı 15,000-20,000 ₺ civarındadır. Ortalama bir işletme maaşı 12000-14000 ₺ civarında olmaktadır. Özel sektördeki işletmecilerin maaşları ise 20 bin TL seviyesindedir. İşe yeni başlayan işletme mezunları ise 8.500 TL civarında bir maaşla işe başlar.

EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
İşletme Müdürü 20,000 26,000 50,000
İşletme Müdür Yardımcısı 14,000 18,500 35,000

Işletme bölümü mezunları, bir kuruluşun ya da bir kişinin, mal ve hizmet üreten veya dağıtan bir kuruluş olması durumunda, bu kuruluşun yönetimini, organize etme ve düzenleme ile ilgilenen bir meslek grubudur. Işletme bölümü mezunları, çeşitli sektörlerde çalışabilirler. Örneğin, bu meslekte çalışanlar, perakende satış, turizm, finans, hizmet sektörü gibi alanlarda da çalışabilirler.

Işletme bölümü mezunları, işletmelerin yönetimini, organize etme ve düzenleme ile ilgilenirler. Bu meslekte çalışanlar, ayrıca, işletmelerin finansal yönetimini, pazarlama ve satış stratejilerini belirlerler. Işletme bölümü mezunları, özel sektörde, kamu kurumlarında ve araştırma kurumlarında da çalışabilirler.

Işletme bölümü mezunları için çalışma imkanları, işletmelerin ve sektörlerin büyüklüğüne, işletmenin ürettiği ürünlerin ve hizmetlerin çeşidine, işletmenin bulunduğu bölgeye ve ekonomik koşullara göre değişebilir. Bu meslekte çalışanlar, özel sektörde, kamu kurumlarında ve araştırma kurumlarında da çalışabilirler.

İşletme ne iş yapar ne kadar maaş alır?
İşletme mezunu iş bulabilir mi?
Işletmeyi kimler okumalı?
Işletme bölümü okumak zor mu?
İşletme okuyan biri CEO olabilir mi?
İşletme okuyan iş yeri açabilir mi?
Işletme bölümü nasıl bir meslek?
İşletme mezunu ne memuru olur?
İşletme neden okunur?

Maliye mezunu ne is yapar
İşletme Mezunu Kamuda ne is Yapar
Açıköğretim isletme mezunu ne iş yapar
Odtü isletme mezunu ne is yapar
İşletme is ilanları
İŞLETME Maaşları
İşletme Mezunu is ilanları
İngilizce isletme Bölümü iş olanakları
Işletme bölümü nasıl bir meslek?
İşletme mezunu iş bulabilir mi?
İşletme okuyan biri ne kadar maaş alır?
İşletme ne iş yapar ne kadar maaş alır?

İşletme Mezunu Kamuda ne is Yapar
Maliye mezunu ne is yapar
İsletme mezunu Maaşları
İşletme Mezunu is ilanları
Odtü isletme mezunu ne is yapar
Açıköğretim isletme mezunu ne is yapar
İşletme is ilanları
İşletme hangi bölüm


Yayımlandı

kategorisi