Kısayol Simgesi Nasıl Değiştirilir? Windows 11 ve Windows 10

Windows 11 Ve Windows 10Da Bir Kisayol Simgesi Nasil Degistirilir 7

Oluşturduğunuz masaüstü kısayolların simgesini değiştirerek kendi tarzınıza uygun veya daha anlaşılır ikonlar tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Windows bilgisayarlarda varsayılan olarak gelen simgelerden sıkıldıysanız, bunları da değiştirebilirsiniz. Kısacası herhangi bir dosya, klasör, uygulama yada programın kısayol resmini değiştirebilirsiniz.

Bu yazıda nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Öncelikle iki noktaya değinmek istiyorum.

Windows kısayol simgelerinin formatı ne olmalı?

Kısayol simgesini değiştirmek için internetten indireceğiniz simgelerin uzantısı .ico olmalı. Çünkü sadece ICO formatı destekleniyor.

İndirdiğiniz simgelerin formatı png yada jpg ise aşağıdaki siteler yardımıyla formatını ücretsiz ve programsız olarak ICO’ya dönüştürebilirsiniz.

Dilerseniz web siteler yerine alternatif olarak ICO’ya çevirmek için ConvertIcon Desktop adlı ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Windows bilgisayar için yeni simgeler (ikonlar) nereden nasıl indirilir?

Aşağıda listelediğimiz siteleri ziyaret ederek birbirinden güzel Windows simgelerini ücretsiz olarak bilgisayara indirebilirsiniz.

Windows 11 veya Windows 10’da bir dosya, klasör, uygulama veya program kısayolunun simgesi nasıl değiştirilir?

  1. Öncelikle simgesi değişecek olan kısayolun üzerine sağ tıklayın ve açılan menüden Özellikler seçeneğine tıklayın. Bilgisayarda Kisayol Simgesi Degistirme Windows 11 10 Icin 1 9
  2. Açılan pencerede Simge Değiştir yazan butona basın.Windows 11 Veya Windows 10Da Bir Dosya Klasor Uygulama Veya Program Kisayolunun Simgesi Nasil Degistirilir 11
  3. Açılan ufak pencerede Gözat yazan butona basarak internetten indirdiğiniz simgelerden birini seçin veya açılan pencerede hazır olarak bulunan simgelerden hoşunuza giden varsa birini seçin.Bilgisayarda Bir Dosya Klasor Uygulama Veya Program Kisayolunun Simgesi Degistirme 13
  4. Son olarak Tamam butonuna basarak kapatın.