Search
Generic filters

Microsoft Edge İndir, Özellikleri Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır? İnceleme

Microsoft Edge (64-Bit) İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Microsoft Edge (32-Bit) İndir

Microsoft Edge Icon

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 125 MB
 • Programın üreticisi: Microsoft
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“Microsoft Edge” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Microsoft Edge, Windows ve macOS için Chromium tabanlı bir internet tarayıcısıdır ve Windows bilgisayarlar için mükemmel bir seçimdir.

Hız, güvenlik ve performansının iyileştirilmesi nedeniyle Microsoft Edge, dünya çapında kullanıcılar arasında oldukça popüler hale gelmiştir.

Geniş bir izleme önleyici özellikler yelpazesine sahip olması nedeniyle, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için de güvenli ve güvenli bir seçimdir.

Anlaşılır, güvenli ve tamamen özelleştirilebilir Microsoft Edge, ücretsiz bir internet tarayıcısıdır ve açık kaynaklı Chromium projesine dayanır.

Anlaşılır arayüz ve düzen, çeşitli yazılım özelliklerine göz atmayı kolaylaştırır. En önemlisi, araç dokunmatik cihazlarla uyumludur ve Chrome Web Mağazasıyla sorunsuz bir bütünleştirme sunar.

Tek dezavantaj, eklentileri manuel olarak indirmek zorundasınız. Ancak geniş özellikler yelpazesi göz önüne alındığında, faydalar maliyeti aşar.

Eğer izleme önleme konusunda çok endişe etmiyorsanız, ayarları 1. seviyeye değiştirebilirsiniz. Bu, çoğu web sitesinin çevrimiçi etkinliğinizi takip etmesine izin verir. Diğer taraftan, 3. seviyeye bile geçebilirsiniz, bu da tam erişimi kaldırır ve izin vermenizi gerektirir. Bu tür izleme önleme özellikleriyle, Microsoft Edge en güvenli internet tarayıcıları arasında sayılır.

Edge hızlı ve güvenli mi?

Microsoft Edge, Google Chrome ve diğer Chromium tabanlı tarayıcılardan daha hızlıdır. Özel sekme düzenleri, izleme önleme, hedefli reklamları kabul etme veya reddetme gibi özellikleri de mevcuttur. Bu nedenle, popüler yayın sitelerinde filmler izlemek istiyorsanız, program daha düzgün bir izleme deneyimi vaat eder.

Microsoft Edge indirilerek, bir tarayıcıdan diğerine geçiş sorunsuz ve kolaydır. Eğer bir alternatif internet tarayıcı arıyorsanız, bu bir iyi seçenek olacaktır. Aracın Chrome Web Store ile iyi bir şekilde entegre olması nedeniyle, bilgisayarınızda çeşitli web uygulamalarını indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Ayrıca, Microsoft Edge veri gizliliği ve güvenliğine olan ihtiyaç üzerine odaklanmıştır. Bu popüler internet tarayıcısının bu sürümü, bu nedenle üç farklı izleme önleme seviyesiyle gelir. Varsayılan olarak, zararlı izleyicileri engelleyen “Dengeli” olarak adlandırılan 2. seviyeye başlayacaksınız.

Edge verileri içeri ve dışarı aktarmaya izin veriyor mu?

Internet Explorer’ın aksine, Microsoft Edge Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11, iOS, macOS ve Android platformlarında indirilebilir. Programı indirdikten ve yükledikten sonra, ilk açılışınız, geçmiş, parolalar, açık sekmeler, çerezler, yer imleri, ödeme bilgileri, favoriler ve daha fazlasını içeren geniş bir veri kümesini içe aktarmanızı sağlar.

Internet Explorer’dan geçiş yapıyor veya Opera, Avast Secure Browser veya Mozilla Firefox gibi üçüncü taraf tarayıcılardan geçiş yapıyorsanız, verileri sorunsuz bir şekilde içe aktarabilirsiniz. Çoğu PC’de, geçiş gerçekleşmeden önce bir dakikadan daha fazla süremez.

Tekrar ediyorum, tek eksi yönü, eklentileri manuel olarak indirmek zorunda kalmanızdır. Bu verileri içe aktarma ve senkronize etme seçeneği geçiş sırasında yoktur. Bununla birlikte, Chrome Web Store’a ve çeşitli Chromium deposuna erişim seçeneğinin olması büyük bir rahatlık sağlar.

Edge kullanması kolay bir tarayıcı mı?

Bu web tarayıcısı Chromium tabanlı olduğundan, Google Chrome’a benzer görünür ve hissedilir. Microsoft Edge’e geçtiğinizde, çok sayıda özelliğin arasında gezinirken herhangi bir sorun yaşamazsınız. Microsoft, kullanıcılar için rahat ve konforlu bir deneyim sağlamak için bilinen görünümü koruma kararı aldı. Ayarlar düzeni, keskin kenarlar, hedeflenmiş reklam özelleştirme seçeneği gibi hafif farklılıkları fark etmeniz mümkündür.

Ayrıca, ‘Yeni Sekme’ sayfası, tarayıcının önceki sürümüne çok benzer görünür. ‘Odaklı’, ‘Bilgilendirici’ ve ‘İlham verici’ gibi üç düzen seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Hangi ruh haliniz olduğuna göre, birbirlerine birkaç tıklama ile geçiş yapmak kolaydır. ‘Yeni Sekme’ sayfası ayrıca, arama çubuğunun hemen altında ‘En Çok Ziyaret Edilen’ web sitelerini görüntüler. Bu liste ayrıca manuel olarak güncellenebilir.

Sabitlenmiş web sitelerinin hemen altında, MSN’den 24 saatte trend olan ve teknoloji, iş, dünya gibi diğer alanları da kapsayan haberlerin sonsuz bir beslemesini görebilirsiniz. Birkaç tıklama ile görüntülenen konuları özelleştirebilir veya özelliği tamamen kapatabilirsiniz.

Tarama deneyimi diğer internet tarayıcılardan daha hızlı ve akıcıdır. URL çubuğu arama kutusu olarak kullanılabilir ve arama sonuçlarına kolay erişim sağlar. Varsayılan olarak, tüm arama sorguları Bing tarafından işlenir. Varsayılan arama motorunu değiştirebilir, ancak bu seçenek ayarların derinine gömülmüştür.

Microsoft Edge çeşitli özelliklerle birlikte gelirken, izleme önleme yeteneği onu güçlü bir web tarayıcı haline getirir.

Windows için mükemmel bir seçim

 • Microsoft Edge’in en son indirme sürümü, özelleştirilebilir içerik, izleme önleme ve hedeflenmiş reklamlar gibi çeşitli özellikleri içerir.
 • Bu program, Chrome kullanıcıları için tanıdık bir düzen sunar ve çeşitli platformlar üzerinde mevcuttur, bu sayede cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar gibi cihazlarda erişebilirsiniz.
 • Microsoft Edge, özellikle Windows 10 PC’leri kullananlar için muhteşem bir uygulamadır. Önceki sürümlerine ve rakiplerine göre daha hızlı, güvenli ve iyileştirilmiş performans sunar.
 • Eğer şu anda kullandığınız internet tarayıcısından geçiş yapmayı düşünüyorsanız, Microsoft Edge muhakkak düşünülmesi gereken iyi bir seçenektir.

Microsoft Edge Ekran Görüntüleri


2023 01 10 09 09 52 1 2

Bilgisayara “Microsoft Edge” Nasıl Yüklenir?


“Microsoft Edge” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Microsoft Edge” nasıl silinir?


“Microsoft Edge” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir