Minecraft Modları Nasıl İndirilir Nasıl Yüklenir?

Herkese selam, bugünkü yazımda Minecraft modlarını yüklemeyi henüz bilmeyenler için çok kolay bir şekilde nasıl indirilir ve nasıl yüklenir kısaca anlatıyorum.

Öncelikle JAVA’nın resmi web sitesini aşağıdaki linke tıklayarak ziyaret edin.

Java Resmi Website

Açılan sayfadaki yönergeleri izleyerek JAVA’nın son sürümünü indirip yükleyin.

Ardından Minecraft modlarını oluşturmak ve doğrulamak için en iyi yazılım olan Minecraft Forge programını aşağıdaki linke tıklayarak indirin.

https://files.minecraftforge.net/net/minecraftforge/forge/

Açılan sayfadaki Installer yazan butona basın. Sonrasında sağ üst köşede çıkan SKIP butonuna basın ve bilgisayara indirerek yükleyin.

Şimdi sıra modları indirmeye geldi. Bunun için sizlere en güvenli ve en kaliteli olan 3 website öneriyorum:

  1. CurseForge
  2. Minecraft Mods
  3. Planet Minecraft

Şimdi sıra indirdiğiniz mod dosyalarını oyuna eklemeye geldi. Bunun için öncelikle Windows+R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır penceresini açın. Alternatif olarak Başlat’ı açıp çalıştır yazarak Enter’a da basabilirsiniz.

Açılan Çalıştır penceresine aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın ve Tamam butonuna basın.

%appdata%.minecraft\

Yeni bir klasör açılacak. Şimdi yukarıda verdiğim sitelerden indirdiğiniz JAR veya ZIP uzantılı mod dosyalarını kopyalayıp bu klasöre yapıştırın.

Son olarak Minecraft oyununu açın ve Forge‘nin aktif olduğundan emin olduktan sonra oynamaya başlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar. Dilerseniz aşağıdaki videoya göz atarak bu işlemleri daha kolay öğrenebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=C-Fw1LIbUvM


Yayımlandı

kategorisi