Search
Generic filters

PowerPoint Viewer İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

 

Powerpoint Viewer Indir

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 61 MB
 • Programın üreticisi: Microsoft
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“PowerPoint Viewer” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


PowerPoint Viewer, Microsoft tarafından yayınlanmış olan PowerPoint dosyalarını açmaya olanak tanıyan ücretsiz ve küçük bir yazılımdır.

Tüm Windows sürümleriyle uyumlu olup, PowerPoint 97’den en son 2010 sürümüne kadar olan dosyaları açmanıza olanak tanır.

Ancak dosyaları düzenleme imkanınız yoktur ve sadece görüntüleme, yazdırma ve şifreli sunumlara erişme olanağına sahipsiniz.

Not: Bu ürün artık geliştirilmemektedir ve doğru çalışmayabilir.

Eğer eski bir makineye sahip olup daha eski bir Microsoft Office sürümüne ya da Open Office ya da Microsoft Works’e sahipseniz ve makinenizde en son PowerPoint sürümleri yoksa, bir kullanıcı hala PowerPoint sunularını görüntüleyebilir ve açabilir PowerPoint Viewer 2010’u kullanarak.

PowerPoint Viewer, Microsoft.com üzerinden indirilebilen ücretsiz bir uygulamadır.

Eski bir Microsoft Office sürümüne sahip veya Open Office veya Microsoft Works kullanıyorsanız ve makinenizde en son PowerPoint sürümleri yoksa, bir kullanıcı PowerPoint Viewer 2010 kullanarak PowerPoint sunularını hala görüntüleyebilir ve açabilir.

PowerPoint Viewer ücretsiz bir uygulamadır ve Microsoft.com’dan indirilebilir. Ancak PowerPoint Viewer 2010 “sadece okuma” özelliğine sahiptir ve düzenlemek mümkün değildir. Ancak, geçerli PowerPoint sürümüyle aynı şekilde geçişler, slaytlar ve videoları davranır.

PowerPoint Viewer 2010, Windows XP Service Pack 3 gibi eski Windows İşletim Sistemleri için de çalışır. Ayrıca Vista’nın 1,2,3, Windows 7 ve daha yeni Windows 8.1 ve Windows 10 için de çalışır.

Bellek gereksinimleri oldukça orantılıdır ve en az 256 MB RAM ve 270 Megabyte sabit disk alanı gerektirir. Ekran için, optimum seviyede çalış

PowerPoint Viewer 2010’un indirilmesi ve kurulumu çok kolaydır. Microsoft sayfasındaki indir düğmesine tıklayarak dosyayı sabit diskte kaydedersiniz.

Kurulum programını çalıştırmak için PowerPointViewer.exe’ye çift tıklamanız yeterlidir. İndirme kurulumu tamamlandıktan sonra, “Başlat” menüsünde “Tüm Programlar” kısmına giderek Microsoft PowerPoint Viewer’ı açmalısınız.

PowerPoint Viewer, bilgisayarınızda zaten PowerPoint yüklü değilse sadece .ppt, .pptm, .pot, .pptx, .ppsx, .pps ve .ppsm uzantılarını kaydeder. Bu dosya türleri kayıtlı bir makine üzerinde çift tıklandığında program açılır.

Özet olarak;
Eğer iş veya okul arkadaşlarınız tarafından sizin Microsoft Office paketinizi desteklemeyen daha yeni bir formatta bir PowerPoint sunumu içeren bir e-posta eki almışsanız, bu PowerPoint Viewer ihtiyaçlarınız için ideal bir çözümdür.
Açmak için en son Office sürümünü satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Açıp düzenlemek için acil ise, bu kayıpla kalite ve çözünürlük olmadan açılabilir. Güvenilirliği ve kullanıcı dostu yapısı nedeniyle PowerPoint Viewer ideal bir indirme seçeneğidir.

PowerPoint Viewer Ekran Görüntüleri


Powerpoint Viewer

47262 Img 63C50A6E859Ec 3

Bilgisayara “PowerPoint Viewer” Nasıl Yüklenir?


“PowerPoint Viewer” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “PowerPoint Viewer” nasıl silinir?


“PowerPoint Viewer” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir